Opublikowano nowe dane odnośnie pandemii koronawirusa w Polsce na poniedziałek 31 sierpnia.

Jak wygląda sytuacja na Pomorzu?

Ministerstwo Zdrowia podało w godzinach porannych nowe informacje odnośnie sytuacji związanej z wirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 75 nowych przypadków co jest wyjątkowo dużą liczbą jak na ten region. Więcej zakażeń odnotowano jedynie w Małopolsce, na Śląsku i Mazowszu.

Pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa otrzymało 27 osób z powiatu starogardzkiego, 9 z Gdańska, 9 z powiatu tczewskiego, 7 z wejherowskiego, 5 z Gdyni, 5 z powiatu kartuskiego, 3 z puckiego, 3 z kościerskiego, 2 z gdańskiego, 2 z kwidzyńskiego, 2 z słupskiego, 1 z lęborskiego.

Niestety zmienił się bilans ofiar śmiertelnych. Z powodu COVID-19 zmarły trzy osoby, które były hospitalizowane w Gdańsku.

Są to 72-latek z powiatu wejherowskiego, 87-latek z Gdyni i 85-latka z powiatu gdańskiego. U wszystkich potwierdzono choroby współistniejące.

Aktualne statystyki

Łącznie od początku pandemii w województwie pomorskim odnotowano 2544 zakażenia, a zmarło 47 osób.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: warszawskie ścieki płyną Wisłą do Bałtyku. Eksperci szacują kiedy dotrą do miasta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: czekają nas dwa dni uroczystych obchodów. Co zaplanowali organizatorzy? Znany jest plan wydarzeń

O tym się mówi: Gdańsk: w kilku miejscach zabraknie wody dziś i jutro. Gdzie i w jakich godzinach zaplanowano prace