Jak podaje portal "Gdańsk Nasze Miasto", oskarżonym udało się jak na razie zgromadzić na zbióre 4 tysiące zł z planowanych 35 tysięcy. Zrzutkę przygotowało gdańskie Regionalne Centrum Wolontariatu. Pieniądze mają zostać wykorzystane do opłaty za adwokatów w procesie, który prokuratura wytoczyła przedstawicielom organizacji.

Oskarżenie wobec przedstawicieli RCW

"Akt oskarżenia skierowano przeciwko dwóm przedstawicielom Regionalnego Centrum Wolontariatu z siedzibą w Gdańsku, którzy reprezentowali organizatora w sprawach zabezpieczenia imprezy i którzy zgodnie z opinią biegłego nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie właściwego zapewnienia bezpieczeństwa osobom będącym na imprezie – zarzucono im narażenie uczestników imprezy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - informowała w lipcu 2020 roku Marzena Muklewicz z prokuratury.

Na ławie oskarżonyh poza prezesem RCW w Gdańsku oraz członkini zarządu stowarzyszenia, zasiądzie również 2 funkcjonariuszy policji, urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz właściciel i dyrektor do spraw bezpieczeństwa z Agencji Ochrony Tajfun. Oni wszyscy byli odpowiedzialni za zabezpieczenie finału WOŚP w trakcie, którego doszło do ataku na Pawła Adamowicza.

Gdańsk Nasze Miasto

Zbiórka w internecie

Zbiórka została ogłoszona w internecie. "Dostajemy od Was wiele pytań, w jaki sposób możecie pomóc - jeżeli chcecie wesprzeć nas i naszą instytucję w skutecznej obronie, możecie wspomóc nas wpłacając symboliczną kwotę, która pozwoli zapewnić nam profesjonalną opiekę prawną" - czytamy w opisie ogłoszonej zbiórki.

35 tys. zł ma zostać przezaczone na pomoc prawną. W tydzień po jej ogłoszeniu (11 sierpnia) na koncie zbiórki znalazło się 4,2 tys. zł wpłacone przez 50 osób.

Gdańsk Nasze Miasto

Co sądzicie o zbiórce?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiany na trasach niektórych linii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To już rok, odkąd nie ma z nami Piotra Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe fakty, pracownicy i sąsiedzi wyjawiają prawdę

O tym się mówi: Rząd jest nieugięty! Polacy zostaną obciążeni nową opłatą. Od tej decyzji nie ma już odwrotu