W ramach rewitalizacji dzielnic Gdańska już wkrótce zmienią się dwa skwery na Oruni, które są rozdzielone linią kolejową w rejonie ul. Gościnnej i Związkowej.

„Wykonawca przystąpił do prac. Obecnie trwają rozbiórki starych płyt chodnikowych. Następnie teren zostanie wyrównany” - informuje DRMG.

Inwestycja warta jest łącznie 2,8 miliona złotych i zakończy się według planów 5 grudnia tego roku.

Co się zmieni?

Na skwerze przy ulicy Gościnnej dzieci będą mogły zabawić się na górce saneczkowej oraz placu do gier podwórkowych. Powstaną też alejki spacerowe oraz liczne leżanki i ławki.

Z kolei miłośnicy grilla będą mogli skorzystać ze strefy wypoczynkowo-piknikowej z specjalnie wyznaczonymi miejscami do grillowania oraz przenośnymi grillami.

Z kolei na skwerze przy ulicy Związkowej zaplanowano wymianę nawierzchni na placu zabaw i modernizację urządzeń do ćwiczeń. Do tego powstanie małe boisko do gry w piłkę oraz nowe siedziska i stoły do gry w chińczyka i szachy.

Przebudowany zostanie układ alejek. Władze planują też postawienie tablicy upamiętniającej cmentarz ewangelicki, który był kiedyś usytuowany w tym miejscu.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: zaczynają się kontrole w sklepach. Policja będzie sprawdzać czy nosimy maseczki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pomorze: wzrost zakażeń w województwie oraz w Gdańsku. Raport sanepidu podaje nowe dane

O tym się mówi: Gdańsk: rozpoczynają się prace w pobliżu dworca. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia