We wtorkowy poranek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała do wiadomości, że w województwie potwierdzono 15 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Gdzie są nowe zakażenia?

Służby poinformowały, że osiem osób u których potwierdzono COVID-19 pochodzi z Gdańska, z kolei 4 mieszkają w Gdyni, a reszta jest z Sopotu, Słupska i Wejherowa.

Wśród zakażonych jest nastoletnia dziewczyna, cztery młode kobiety i cztery w średnim wieku, a także pięciu młodych mężczyzn i jeden w średnim wieku.

„Dziesięć osób pozostawało wcześniej w kwarantannie, dwa pod nadzorem epidemiologicznym. Wśród nowych przypadków z Gdańska i Sopotu pięć osób powiązanych jest z ogniskiem w gdańskiej drużynie sportowej, przypadek z Słupska zaliczany jest do ogniska w firmie produkcyjnej, jedno nowe zakażenie z Gdyni zaliczane jest do ogniska związanego z imprezą na katamaranie.” - wyjasnia Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

fot. pixabay

W sumie w województwie od początku pandemii zachorowały 847 osoby.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: zaczynają się kontrole w sklepach. Policja będzie sprawdzać czy nosimy maseczki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: odcinek ulicy zamknięty, a terminu otwarcia jak nie było tak nie ma. Jak miasto tłumaczy obecną sytuację

O tym się mówi: Gdańsk: rozpoczynają się prace w pobliżu dworca. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia