Jak podaje portal „Trójmiasto”, w ciągu ostatniej doby Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku odnotowała trzy potwierdzone pozytywnymi wynikami testów przypadki zakażenia koronawirusem na Pomorzu. Jeden z przypadków dotyczy kobiety z Gdańska.

Koronawirus na Pomorzu – aktualizacja danych

W środę 8 lipca przed południem, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała o kolejnych 3 zakażeniach koronawirusem. Od początku pandemii koronawirusa liczba zakażonych w województwie pomorskim wzrosła do 693.

"Potwierdzone przypadku zakażenia koronawirusem w województwie pomorskim dotyczą kobiety w młodszym wieku z Gdańska, mężczyzny w średnim wieku z powiatu słupskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu puckiego" - przekazał Tomasz Augustyniak, pomorski wojewódzki inspektorat sanitarny.

W ciągu ostatniej doby nie odnotowano przypadku śmierci z powodu COVID-19.

trojmiasto.pl

Sytuacja w kraju

W całym kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowała o 277 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Największa liczba zakażonych pochodzi z województwa śląskiego (96 osób). W pozostałych województwach sytuacja wygląda następująco:

woj. mazowieckie – 37

woj. łódzkie – 32

woj. małopolskie – 28

woj. podkarpackie – 27

woj. wielkopolskie – 23

woj. lubelskie – 10

woj. podlaskie – 7

woj. kujawsko-pomorskie - 5

woj. opolskie – 4

woj. pomorskie – 3

woj. świętokrzyskie – 3

woj. dolnośląskie – 2.

Piabay

Spodziewacie się wzrostu zakażeń?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: dobre informacje dla kierowców. Na jednej z ważnych ulic wróci normalny ruch samochodowy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Plaga latających mrówek komplikuje życie w wielu domach. Jak skutecznie poradzić sobie z uporczywymi owadami

O tym się mówi: Wydatki państwa na Fundusz Kościelny rosną z roku na rok. Jakie to kwoty i dlaczego są coraz wyższe