Jak podaje portal „Dziennik Bałtycki”, kierowcom zostaną udostępnione dziś wszystkie pasy ruchu oraz skrzyżowania na al. Hallera w Gdańsku Wrzeszczu. Normalna organizacja ruchu zostanie przywrócona w godzinach popołudniowych.

Koniec modernizacji

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała, że zakończyły się prace modernizacyjne prowadzone na dwóch odcinkach al. Hallera. Pierwszym była jezdnia w kierunku Brzeźna, obejmująca odcinek od ul. Okrzei do ul. Mickiewicz. Drugim był fragment al. Hallera od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki.

YouTube

Zakończone już prace modernizacyjne prowadzone były na odcinku ok. 900 metrów. Wykonano tam nową nawierzchnię drogi, dokonano przebudowy zatok postojowych oraz chodników. Prace objęły również zagospodarowanie pasów zieleni wzdłuż drogi.

Realizacja omawianej inwestycji rozpoczęła się w lutym bieżącego roku, a całkowity jej koszt wyniósł ok. 2,9 mln złotych. Przeprowadzona inwestycja realizowana była w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska".

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wskazuje również, że ku końcowi mają się także prace prowadzone na ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej oraz Podwalu Przedmiejskim.

dziennikbaltycki.pl

Czekaliście na zakończenie tych prac?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: pogoda na środę 8 lipca. Czego należy się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia wystosowało do Polaków ważny apel. Chodzi o wprowadzone obostrzenia

O tym się mówi: Ojciec Tadeusz Rydzyk znów zaskakuje. Kontrowersyjne słowa o koronawirusie