Jak podaje „Super Express”, ojciec Tadeusz Rydzyk postrzegany jest jako osoba sprzyjająca obecnej partii rządzącej. Mimo to już kilkakrotnie w przeciągu ostatnich kilku tygodni krytycznie wypowiadał się o obostrzeniach i restrykcjach wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. W ostatniej audycji w Telewizji Trwam, ojciec Rydzyk wyraził swoje wątpliwości, co do liczby ofiar COVID-19.

Zaczęło się w maju

Po tym, jak wprowadzono w polskich kościołach limity wiernych mogących brać udział w nabożeństwach, toruński redemptorysta powiedział. „Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się, za przeproszeniem, wpuścić w taki kanał zła” – grzmiał wówczas ojciec Tadeusz Rydzyk, podważając w ten sposób zasadność wprowadzonych restrykcji.

Jako, że pandemia koronawirusa nadal trwa i stanowi poważny problem, na kolejne kontrowersyjne słowa duchownego nie trzeba było długo czekać. Ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Telewizji Trwam w zaskakujących słowach odniósł się do ofiar śmiertelnych COVID-19. Co powiedział?

YouTube

Ojciec Tadeusz Rydzyk znów szokuje

„A propos stanu sanitarnego, tak się wszyscy boją śmierci i tak dalej, że tyle ludzi umiera. Dziennie umiera więcej w Polsce, bo ok. 300 osób, na raka. Ile ludzi umiera dziennie na zawał serca czy na inne... (schorzenia - red.)? A w ogóle, przeciekawa sprawa i warto się zastanowić. Dlaczego dużo mniej umiera ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć” – stwierdził redemptorysta. To jednak nie wszystko.

Przy okazji toruński redemptorysta zażartował z branży pogrzebowej w kontekście koronawirusa. „Opowiadał mi ktoś, mówi, kolega prowadzi zakład pogrzebowy, i mówi: "no chyba będę musiał zamknąć, bo tak mało ludzi umiera". A może (tak jest - red.) dlatego, że bardziej zachowujemy przepisy jakieś higieniczne? Myjemy ręce często, odkażamy. Może i to też, nie wiem” – dodał żartobliwie.

Całej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej.

Co sądzicie o słowach Tadeusza Rydzyka?

To też może cię zainteresować: Czy wraz z odejściem papieża skończy się świat? Ważna wizja znanego proroka. Jak dokładnie brzmi przepowiednia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące odkrycie w jednym z polskich miast. Czekało na odnalezienie dekady. Co jest w wiadomości sprzed lat

O tym się mówi: Turysta jednej z popularnych polskich miejscowości poskarżył się na oszustwo. Poszło o kubek