Most Siennicki został powierzchownie wyremontowany w 2015 roku. Zmodernizowano wówczas sieć trakcyjną, oświetlenie, mury oporowe i nawierzchnię.

Teraz okazuje się, że most jest w kiepskim stanie. Konstrukcja ma się osuwać, a jej fundamenty nie wyglądają zbyt solidnie.

"Pierwszym sygnałem, że coś niepokojącego dzieje się z mostem, były wybrzuszenia przy dylatacjach" – mówi dyrektor GZDiZ.

Ograniczenia na moście

Od minionej soboty na moście znowu pojawiły się ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 10 t.

"Ponadto rozszerzona została strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h o odcinek ul. Siennickiej od skrzyżowania z ul. Stary Dwór oraz ul. Przetoczną" - dodaje rzeczniczka prasowa GZDiZ.

Jest to spowodowane trwającym właśnie przeglądem. Eksperci zlecili wykonanie dodatkowej ekspertyzy odnośnie przyczyn problemów z fundamentami. Wyniki zostaną ujawnione na jesień.

fot. wikipedia.pl

Jakie są dalsze plany?

Dyrektor GZDiZ zapewnia, że stan mostu jest na bieżąco monitorowany przez geodetów, a w razie potrzeby zostanie on podparty.

Na razie nie ma planów zamknięcia, nie zapadły też jeszcze żadne decyzje odnośnie przebudowy.

Przypomnij sobie o: Od lipca wchodzi „Taryfa Pomorska”. Bilety SKM zdrożeją. Co się jeszcze zmieni

Jak informował portal Życie Gdańsk: Kolejny senior z Gdańska oszukany. Tym razem posłużono się popularną metodą. Policja ostrzega

Portal Życie pisał również o: Działa już jadłodzielnia św. Mikołaja. Pomysłodawcy zachęcają do podzielenia się jedzeniem