Od 1 lipca nastąpią poważne zmiany na kolei na terenie województwa pomorskiego. Taryfa Pomorska zastąpi dotychczas obowiązujące taryfy Polregio oraz Szybkiej Kolei Miejskiej, co ma ułatwić podróżowanie.

Obecnie to taryfa SKM jest znacznie bardziej korzystna pod względem finansowym ponieważ bilety są ponad 30 procent tańsze niż w Polregio. Po wprowadzeniu nowej taryfy zmienią się ceny biletów dla jednych na lepsze, a dla drugich na gorsze.

Na czym polega zmiana?

W ramach nowej taryfy zyskają przede wszystkim pasażerowie pociągów Polregio, którzy zapłacą mniej za swoje bilety. Z kolei z wyższymi o kilkanaście procent cenami będą musieli pogodzić się dotychczasowi klienci SKM.

Ponieważ ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w POLREGIO są obecnie wyższe od cen biletów PKP SKM odpowiednio o 35 proc. i 38 proc., postanowiono wprowadzić „Taryfę Pomorską” z cenami niższymi średnio o 12 proc. od cen POLREGIO, ale wyższymi od cen SKM średnio o 18 proc. – tłumaczy przedstawiciel Departamentu Infrastruktury UMWP.

Ile będą kosztować bilety?

Bilet miejski jednorazowy będzie kosztować 4,40 zł, a koszt miesięcznego wyniesie 92 złote. Z kolei bilet trójmiejski to 6,50 zł, a miesięczny 136,00 zł.

Taniej będą mieli także rowerzyści, którzy za dodatkowy bilet zapłacą tylko 3 złote zamiast obecnych 7 zł. Na linii głównej między Gdańskiem Śródmieściem i Wejherowem przewóz jednośladu pozostanie bezpłatny.

Przypomnij sobie o: Kolejny pożar w Gdańsku. W akcji brało udział aż dziewięć zastępów strażaków. Co się wydarzyło

Jak informował portal Życie Gdańsk: Kolejny senior z Gdańska oszukany. Tym razem posłużono się popularną metodą. Policja ostrzega

Portal Życie pisał również o: Działa już jadłodzielnia św. Mikołaja. Pomysłodawcy zachęcają do podzielenia się jedzeniem