Filmy Marvela albo się kocha albo nienawidzi. Ostatnio w sieci rozpętała się burza na temat produkcji o superbohaterach. Pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Niepochlebną opinię o produkcji, jako pierwsi wyrazili: Martin Scorsese i Francis Ford Coppola. Znawcy kina jednogłośnie skrytykowali filmy. Pierwszy z nich wytknął produkcji, że nie jest „prawdziwym kinem”, z kolei drugi określił ją jako „podłą”.

Zdanie reżyserów podziela polski znawca w tej dziedzinie – Krzysztof Zanussi. „Kiedy Martin Scorsese mówi, że obrazy Marvela nie są kinem, to ma rację. Oczekujemy, że od kina się czegoś nauczymy, coś dostaniemy, jakieś olśnienie, wiedzę, inspirację. „- skomentował Polak.

Reżyser zaznaczył, że sam nie ogląda filmów Marvela, ale to nie znaczy, że namawia innych do rezygnacji z chodzenia do kina. „Ja Marvelowi nie odmawiam prawa bytu. (…) Ale to jest wszystko wtórne – powtarza starożytną mitologię, która została wielokrotnie lepiej w kulturze przetworzona”- dodaje.

Zanussi podkreśla, że fabuła filmów Marvela do ambitnych nie należy, jednak nie przedstawia swojej opini w tak radykalny sposób jak twórca „Ojca Chrzestnego”.

Zobacz także: JULIA WIENIAWA POKAZAŁA ZDJĘCIE Z TATĄ! NIEZŁE Z NIEGO CIACHO

Warto przeczytać też: „ZROBIŁAM SOBIE 500 ZASTRZYKÓW W BRZUCH” – ZNANA GWIAZDA MÓWI O WALCE Z BEZPŁODNOŚCIĄ

Źródło: „NaTemat.pl”