W kuchni 90-letniej kobiety z Compiegne w północnej Francji wisiał obraz, który sprzedano za 24 mln euro. Kobieta nie miała pojęcia, że w jej domu znajduje się tak cenne dzieło sztuki.

Obraz, który zwyczajnie wisiał nad płytą grzewczą, zauważył jeden z pracowników domu aukcyjnego. Dzieło sztuki okazało się być starą rosyjską ikoną.

Jak informuje portal kultura.onet.pl obraz został namalowany około 1280 roku przez włoskiego artystę Cimabue. Sztuka okazała się być dziełem pod nazwą „Christ Mocked” („Chrystus ośmieszony”). Warto dodać, że inne części obrazu znajdują się w kolekcjach londyńskiej National Gallery.

Autor obrazu tworzył dzieła o charakterze religijnym. To on namalował pierwszy od tysiąca lat portret realistyczny św. Franciszka z Asyżu.

Pierwotnie „Christ Mocked” wyceniono na kwotę od 4 do 6 mln euro. Co ciekawe, znalazł się kupiec, który wykupił dzieło za 24 mln euro.

O nietypowym zdarzeniu w USA przeczytaj tutaj: „WYSZŁA PRZED DOM I ZANIEMÓWIŁA” – NIETYPOWE ZDARZENIE W USA

Przeczytaj także o innej ciekawej historii w tym artykule: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Jana Slinkina