Niedziela handlowa w Polsce odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że 27 października nie będzie obowiązywał zakaz handlu, a wszystkie sklepy będą otwarte. Zakupy zrobimy zarówno w galeriach handlowych, jak i supermarketach.

Harmonogram niedziel handlowych wyznacza ustawa ograniczająca handel w niedzielę i święta. Zgodnie z jej zapisami w grudniu odbędą się aż trzy niedziele handlowe, a nie tylko jedna. Zakupy zrobimy 29 grudnia (ostatnia niedziela), a także 15 i 22 grudnia. Dodatkowe niedziele handlowe mają związek ze Świętami Bożego Narodzenia. Podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu, kiedy to zakupy zrobiliśmy w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Jak donosi serwis wiadomosci.wp.pl – Osoby, które już teraz mają problemy z zaplanowaniem zakupów, będą musiały liczyć się z jeszcze większymi utrudnieniami. W 2020 roku niedziele handlowe odbędą się tylko kilka razy w roku.

Dziś odbywa się niedziela handlowa, dlatego wszystkie sklepy mogą być otwarte. Niestety już za tydzień ponownie będzie obowiązywał zakaz handlu. Jednak nie wszystkie sklepy będą wtedy zamknięte. W każdą niedzielę zakupy zrobimy w:

– sklepach osiedlowych, jeżeli klientów obsłuży jego właściciel;

– kwiaciarniach;

– aptekach;

– sklepach działających na zasadzie franczyzy, m.in. Żabka, Carrefour Express;

– placówkach pocztowych;

– lokalach gastronomicznych;

– miejscach rozrywki;

– na stacjach paliw.

Przedsiębiorstwa, które nie przestrzegają zakazu handlu, powinny liczyć się z wysokimi karami. Inspektor Pracy kontrolujący placówkę może nałożyć mandat w wysokości od tysiąca do 5 tys. zł lub przekazać sprawę do sądu. Kara wymierzona przez sąd może sięgać nawet 100 tys. zł.

Jadąc na zakupy pojazdem, już wkrótce będziemy musieli mieć się na baczności. Więcej informacji znajdziesz tutaj: WIĘCEJ RADARÓW NA POLSKICH DROGACH. KIEROWCY SĄ OBURZENI

Nauczyciel z Gdańska przeciwny świadectwom szkolnym z czerwonym paskiem. Więcej dowiesz się tutaj: CHCESZ SZKOŁY BEZ ŚWIADECTW Z CZERWONYM PASKIEM? PODPISZ PETYCJĘ!

Piotr Otto