Co mówi o nas ostatnia cyfra roku urodzenia? Okazuje się, że całkiem sporo. Astrologia chińska wyróżnia pięć żywiołów. Warto sprawdzić, do którego z nich należymy. 

Pięć żywiołów, jakie wymienia się w chińskiej astrologii to metal, woda, drewno, ogień i ziemia. Aby dowiedzieć się, do którego z nich należymy wystarczy podać ostatnią cyfrę roku urodzenia.

Metal – rok o i 1

Osoby urodzone w tym żywiole mają silne charaktery i zawsze osiągają postawione przez siebie cele. Nie boją się ryzyka. Są zazwyczaj pracoholikami, ale też samotnikami. Istotna jest dla nich determinacja i żądza władzy. Nie mają czasu na sentymenty.

Woda- rok 2 i 3

Urodzeni w tym żywiole są wrażliwe i delikatne. Cechuje ich dobro i empatia. Często pomagają i dbają o szacunek wśród innych. Liczy się dla nich rodzina i bliskość. Zawsze otaczają się ludźmi. Podążają za tym, co podpowiada im intuicja. Charakteryzuje ich artystyczna dusza i kreatywna wyobraźnia.

Drewno – rok 4 i 5 

Osoby urodzone w tym żywiole są samowystarczalne i niezwykle ambitne. Ciężko pracują, by osiągnąć sukces. Nie boją się wyrzeczeń, bo wiedzą, że ciężka praca przyniesie im korzyści.. Nigdy się nie spóźniają i dbają o swój wizerunek. Są otwarci na nowe doświadczenia i nie potrafią siedzieć w miejscu.

Ogień – rok 6 i 7

Żywioł ognia charakteryzuje osoby spontaniczne i pełne energii. Te osobowości cechuje impulsywność i porywczość. Nie potrafią on zbyt długo zastanawiać się przed podjęciem decyzji. Są zmienni i nie dążą do stałości. Wciąż szukają swojego miejsca na ziemi, doświadczając nowych wyzwań.

Ziemia – rok 8 i 9

Osoby urodzone w tym żywiole są spokojne i rozważne. Cechuje ich analityczny umysł i zdrowy rozsądek. Ich życiem kieruje uczciwość. Wyrzekają się manipulacji i nieczystych zagrań. Są jednak nieprzewidywalni i łatwo popełniają gafy.

Zobacz także:PIERWSZY PRZEZROCZYSTY TELEWIZOR JUŻ W SPRZEDAŻY! WIEMY, ILE KOSZTUJE

Warto przeczytać: CZY JEST MOŻLIWE SZCZĘŚLIWE ŻYCIE POMIMO WYRZECZEŃ FIT? OTO SPOSOBY!

Źródło: „Onet.pl”