Śmierć to jeden z najtrudniejszych tematów, z jakimi przychodzi się nam zmierzyć. Wielu z nas zastanawia się, czy umierający wyczuwają nadchodzący kres swojego życia. Jak donosi portal "Super Express", okazuje się, że możemy wyczuć śmierć, bo wydziela ona charakterystyczny zapach. Potwierdzają to badania naukowców z Uniwersytetu w Arkansas w Stanach Zjednoczonych.

Takie są objawy zbliżającej się śmierci

Wielu z nas nurtuje pytanie, czy umierająca osoba wie, że zbliża się jej koniec? Czy pojawiają się symptomy, które zwiastują, że śmierć jest blisko? Naukowcy wskazują, że przed śmiercią pojawia się wiele charakterystycznych objawów. Skóra umierającej osoby zaczyna przybierać lekko niebieski odcień i staje się bardziej woskowa.

Do tego umierający traci apetyt, jego policzki się zapadają, a nos robi się bardziej spiczasty. Wspomina też nieżyjących członków rodziny i przyjaciół częściej niż zwykle. Do tego pojawia się charakterystyczny zapach, który wyczuwany jest przez umierającego, choć nikt inny go nie czuje.

Pracownicy z placówek medycznych na całym świecie zaobserwowali, że umierający pacjenci skarżą się na towarzyszący im zapach zgniłego mięsa. Czują go tylko oni, dla innych pozostaje niewyczuwalny. Wywołuje u nich strach i lęk. Temu zagadnieniu postanowili bliżej przyjrzeć się naukowcy z Arkansas. Do jakich wniosków doszli?

Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał
Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał
Umieranie/YouTube @Creeppasta straszny kanał

Tak pachnie śmierć

Naukowcy z Uniwersytetu w Arkansas w Stanach Zjednoczonych postanowili przeprowadzić eksperyment, który miał wskazać, czy jakiś zapach zwiastuje śmierć? Ich wnioski są dość zaskakujące i mogą zjeżyć włos na głowie.

Eksperyment amerykańskich badaczy podzielony był na kilka części. Do każdego z nich wykorzystano trzy składniki: amoniak, wodę i putrescynę. Każdy z nich wąchali pacjenci, a naukowcy obserwowali ich reakcję.

Tylko jeden zapach wywoływał u badanych lęk. Była to putrescyna. Związek ten powstaje w wyniku rozpadu białek np. gnicia przy udziale bakterii beztlenowych. Odpowiada za nieprzyjemny zapach rozkładającej się materii organicznej (mięsa, tkanek, zwłok). To właśnie jego mogą wyczuwać umierający.

Pacjent, umieranie/YouTube @CREEPYPASTA straszny kanał
Pacjent, umieranie/YouTube @CREEPYPASTA straszny kanał
Pacjent, umieranie/YouTube @CREEPYPASTA straszny kanał

To też może cię zainteresować: Zaskakujące doniesienia na temat córki Marty Kaczyńskiej. Tak dziś wygląda życie Ewy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten prosty oprysk sprawi, że pomidory będą soczyste i duże. Wystarczą trzy proste produkty

O tym się mówi: Oburzające sceny w trakcie ostatniego pożegnania Jerzego Stuhra. Tak zachowywało się wielu żałobników