Ostatnia noc skutkowała potężnymi gradobiciami, nawałnicami silnymi wyładowaniami atmosferycznymi i ulewnymi deszczami w towarzystwie porywistego wiatru.

Przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi regularnie ostrzega nas Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostatnie alerty z pierwszego drugiego i trzeciego stopnia trafnie zobrazowały to, co naszykowała nam natura.

Spore zniszczenia po ostatnich nawałnicach. To jednak nie koniec

Jak donosi Goniec, na Pomorzu doszło do poważnego wypadku podczas interwencji straży pożarnej. Jeden ze strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie kościerskim na Pomorzu, w trakcie bieżącego usuwania skutków nawałnic został porażony piorunem, ale dzięki szybkiej interwencji ratunkowo-medycznej jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W miejscowości Głodowo podczas usuwania powalonego drzewa doszło do porażenia piorunem jednego ze strażaków OSP Głodowo. Natychmiast na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego oraz zwiększono siły i środki w tym rejonie. Z informacji, jakie posiadamy, strażak jest przytomny — poinformował oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, kpt. Mateusz Szmaglik.

Takie sytuacje obrazują nam powagę ostrzeżeń wydawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który informuje o dalszym ciągu trwania niebezpiecznej aury, która przyniesie upały, nawałnice i burze.

- Dziś niestety czeka nas kontynuacja niebezpiecznej burzowej i upalnej pogody. Zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami 1,2 i 3 najwyższego stopnia (3 obowiązują na wschodzie kraju). Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje dziś we wschodniej części kraju. [...] Ze względu na bardzo uciążliwe warunki termiczno-wilgotnościowe (upał, odczucie duchoty i parności, zwłaszcza na południu i wschodzie), zalecane jest robienie sobie dłuższych niż zwykle przerw w pracy oraz odpoczynek w miejscach zacienionych i przewiewnych lub w pomieszczeniach klimatyzowanych. - czytamy na facebookowym profilu IMGW.

Nie przegap: Magda Gessler sprzed 30 lat. Przez potężną zmianę można jej nie poznać

Zerknij: Prawidłowe pranie firan. Jedna tabletka wrzucona do pralki zaskoczy efektem bieli