Coś trzeba z tym zrobić. Na rynku dostępne są różne urządzenia pochłaniające zapachy, ale zanim je zamontujesz, musisz umyć lodówkę.

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby zapobiec pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów: Przede wszystkim lodówka musi być czysta. Wszelkie ślady jedzenia, które wyciekły lub pozostawiły krople, należy natychmiast wytrzeć wilgotną szmatką.

Dobrze jest, jeśli woda do mycia jest z octem lub nadtlenkiem wodoru. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest przecierać półki tą kompozycją raz w tygodniu. Wiem, że niektóre gospodynie domowe lubią przykrywać półki folią spożywczą. Cała żywność powinna być przechowywana w zamkniętym pojemniku.

To właśnie dlatego, że żywność jest otwarta na półkach, pojawia się nieprzyjemny zapach. Dobrze jest mieć do tego zamknięte pojemniki. Jeśli jogurty i śmietana są przykryte tylko folią, to po otwarciu opakowania należy przykryć słoik folią spożywczą.

Miękkie opakowania mleka, śmietany można zamknąć specjalnymi klipsami. Nie można obejść się bez garnków, które muszą być przykryte pokrywką. Ale najlepiej jest wlać zupę lub barszcz do szczelnego pojemnika.

Jak pokonać nieprzyjemne zapachy

Soda oczyszczona dobrze pochłania zapachy. Włóż ją do małego słoiczka i umieść z tyłu lodówki, otwartą. Można dodać cynamon lub mieloną kawę. Ziarna kawy, papierowe torebki herbaty, węgiel aktywowany również pomogą.

Rolka papieru toaletowego pochłania zapachy, a także nadmiar wilgoci. Jest to szczególnie pomocne, gdy lodówka jest przeładowana jedzeniem, a na ścianach pojawiają się smugi. Zamiast papieru toaletowego można użyć ręczników papierowych. Gąbka piankowa jest również chłonna. Dobrym pomysłem jest umieszczenie jej w przegródce na owoce i warzywa i okresowe mycie.

Stosując się do tych wskazówek, utrzymasz lodówkę w czystości i pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. W rezultacie żywność pozostanie świeża na dłużej.

Zerknij: Nie żyje Jerzy Stuhr. Kondolencje płyną z całej Polski

Nie przegap: Z życia wzięte. "Moja zdrada jest wynikiem jego nieuwagi": Powiedziała mi synowa