Wręcz przeciwnie, błędy często nas stymulują, dają nam determinację, choć oczywiście wiele osób odbiera je jako osobistą porażkę i jeszcze bardziej się zniechęca. Jestem pewien, że każdy błąd można poddać dokładnej analizie i postrzegać jako doświadczenie: każdy popełnia błędy, w tym ty.

"Dokładnie rok temu odszedłem od żony. Odszedłem od niej, ponieważ poznałem młodą dziewczynę, która dała mi przyjemność, jakiej moja żona nie dawała mi od dłuższego czasu.

Dosłownie obrosła tłuszczem, pokryła się cellulitem, rozstępami, jej brzuch obwisł... Moja żona zapomniała o kosmetykach, przestała dbać o włosy i zauważyłem, że coraz częściej pachniała potem. Przestała robić podstawowe rzeczy: malować paznokcie, golić nogi, nosić stanik... Krótko mówiąc, wszystkie te rzeczy miały na mnie bardzo negatywny wpływ.

Nie mogłem już dłużej patrzeć na kobietę, w której się zakochałem. Więc odszedłem. Dziś, dokładnie rok po naszym rozstaniu, spotkałem moją byłą żonę. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom: jak dobrze wyglądała! Piękna, zadbana, z wyrzeźbionym ciałem, ubrana w dość odsłaniającą sukienkę... To niemożliwe! Nie chciałem w to uwierzyć.

W niczym nie przypominała matki trójki dzieci (moich dzieci!), a ja intensywnie myślałem o tym, co naprawdę się stało. Prawdopodobnie nie miała czasu chodzić na siłownię, kiedy była ze mną, ponieważ cały swój czas spędzała ze mną i naszymi dziećmi.

Może nie goliła nóg ani nie skubała brwi, bo musiała gotować, prać i sprzątać po nas wszystkich? Teraz myślę, że może tak naprawdę była szczęśliwa? Przecież zawsze marzyła o dużej i silnej rodzinie, chciała się kimś opiekować. Może jej życie było piękne, a ja po prostu nie potrafiłam tego docenić...

Chcę powiedzieć tylko jedno: wiem, czym jest prawdziwa kobieta w domu i tęskniłem za nią, straciłem osobę, która była dla mnie największym szczęściem. Zamieniłem piękno, które jest w środku na piękno, które jest na zewnątrz.

A ona poznała mężczyznę, który przestał traktować ją jak służącą i dał jej czas na zadbanie o siebie. Teraz jest już za późno, by cokolwiek zmienić..."

Za każdym razem, gdy myślisz, że ktoś nie jest ciebie wart lub nie spełnia twoich oczekiwań, spójrz w głąb siebie i zastanów się, co dajesz w zamian. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, czy popełniasz błąd, szybko zrób coś miłego dla ukochanej osoby.

Zerknij: Sylwia Peretti chce sprzedać swoją willę. Cena powala

O tym się mówi: Kolejne zmiany w życiu Rafała Mroczka. Niespodziewany ślub to tylko początek rewelacji