Ilona nie wiedziała nawet, co na to odpowiedzieć, ale zadała teściowej pytanie:

- Mario, coś ci się nie podoba? Nie mogę zrozumieć, dlaczego zawsze patrzysz na mnie takim podejrzliwym wzrokiem? Czy robię coś złego?

- Chciałam zadać ci pytanie, dlaczego wciąż nie gotujesz dla mojego syna. Nie umiesz w ogóle gotować czy jesteś na to zbyt leniwa?

- Dlaczego uważasz, że w ogóle nie umiem gotować? Nawet nic o mnie nie wiesz! - powiedziała synowa do swojej teściowej.

- Zauważyłam, że ty i mój syn macie w domu mnóstwo pudełek z zamówionym jedzeniem, więc wydaje mi się, że nigdy nic dla niego nie ugotowałaś! Czy nie zdajesz sobie sprawy, jak szkodliwe jest to jedzenie dla twojego organizmu? Gdybyś jadła tylko domowe jedzenie, miałoby to bardziej pozytywny wpływ na twoje ciało. Możesz mnie nie słuchać, ale kiedy będziesz miała problemy zdrowotne, myślę, że przypomnisz sobie moje słowa. Lepiej naucz się robić barszcz, póki masz czas, poza tym mój syn zawsze uwielbiał domowe jedzenie i na pewno będzie Ci za nie wdzięczny!

Natomiast mój mąż twierdzi, że jedzenie ze sklepu mu smakuje i z chęcią zjada wszystkie zamówione posiłki, nie widzę sensu zmieniać czegokolwiek w naszej diecie. Tym bardziej czujemy się dobrze, że zamówione przez nas jedzenie jest przygotowywane przez profesjonalistów!

- Myślę, że mojemu synowi jest po prostu Ciebie żal i nie chce Cię denerwować, dlatego mówi, że wszystko mu smakuje. W rzeczywistości nie miałby nic przeciwko spróbowaniu domowego jedzenia, ponieważ za każdym razem, gdy mnie odwiedza, zjada wszystko w mig! Każdy mężczyzna uwielbia, gdy jego małżonka gotuje pyszne domowe posiłki i czeka na niego z obiadem po pracy, więc powinnaś uczyć się ode mnie.

- Jestem żoną twojego syna od lat i dokładnie wiem, jakie są jego preferencje żywieniowe, więc nie musisz udzielać mi rad. Gdyby nie smakowało mu jedzenie, które zamówiłam, powiedziałby mi o tym przez piętnaście lat małżeństwa! To nie jest tak, że współmałżonek znosiłby tyle czasu.

- Ilona, zrozum mnie, każdy mężczyzna, nawet jako dorosły, jest w stanie zachowywać się jak dziecko i tolerować tak długo, jak to konieczne. Poza tym na twoim miejscu nie przekreślałabym starszych, bo ja jako jego własna matka wiem o moim synu znacznie więcej. Mam wielokrotnie większe doświadczenie niż ty!

- Przepraszam, ale jestem zadowolona z tego życia i mój mąż też, więc jeśli w pewnym momencie przestanie lubić jedzenie z restauracji, da mi znać i wtedy coś z tym zrobię. A teraz żyjemy doskonale i oboje jesteśmy zadowoleni ze wszystkiego, więc proszę, nie wtrącaj się w nasze życie rodzinne. Co więcej, nie siedzę w domu 24 godziny na dobę, mam pracę, więc nie mam czasu na gotowanie. Oczywiście, gdybym była bezrobotna i codziennie siedziała w domu z dziećmi, to i tak zaczęłabym gotować, ale ja też jestem zajętą osobą tak jak twój syn. Oboje potrzebujemy przerwy po pracy, a ja nie zamierzam marnować swojego cennego czasu na gotowanie, więc łatwiej jest mi to zamówić, a dodatkowo mamy na to pieniądze.

- Jesteś dziwna, ponieważ w naszych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni również pracowali, ale żony zawsze miały czas po pracy, aby ugotować coś dla swojego małżonka i dla siebie! Nie tylko miałam pracę, ale także dzieci i obowiązki domowe, ale jakoś zarządzałam swoim harmonogramem, aby przygotować jedzenie na czas, aby nakarmić wszystkich. Wygląda na to, że jesteś po prostu leniwa i szukasz wymówek, by nic nie robić i ciągle się obijać. Kiedyś nie wiedziałam nic o dostawach jedzenia i musiałam znaleźć sposób, aby sobie poradzić!

Ilona nie odpowiedziała na słowa teściowej, bo wiedziała, że nie ma sensu się z nią kłócić. Matka męża Ilony zawsze lubiła się kłócić, dlatego ważne było, aby w porę zamknąć jej usta, aby drobny spór nie przerodził się w skandal.

Po tej rozmowie dziewczyna postanowiła niczego nie udowadniać matce męża, bo ich rozmowy o zamawianiu jedzenia i tak do niczego nie doprowadzą, a jedynie teściowa zaczęła uważać synową za bezczelną ignorantkę, która nigdy jej nie słucha.

Dobrze, że w takich sytuacjach mąż zawsze wspierał Ilonę, a nie stawał po stronie matki, jak niektórzy inni mężowie, którzy nie chcą urazić rodziców i chcą zachować dostęp do ich konta.

Zerknij: Bramkarz Łukasz Skorupski na ustach całej Europy. Wygłosił apel do Polaków

Nie przegap: Agata Kornhauser-Duda wzbudziła sensację na całym świecie. Wszystko podczas wizyty w Chinach