Mama spędziła z naszym synkiem prawie pięć lat, dała mi możliwość powrotu do pracy. Bez niej nadal musielibyśmy spłacać ten kredyt hipoteczny nie wiadomo jak długo. Byłam spokojna, wiedząc, że moja córka jest w rękach babci. Byłam też spokojna o mamę. W zeszłym roku została po prostu wyrzucona z pracy i właśnie dlatego to wszystko zaczęliśmy.

Powiedzieliśmy mamie, że ona zaopiekuje się wnukiem, a my zapłacimy ci pieniądze, jak zrobilibyśmy to w przypadku niani. Moja mama przychodziła do nas w każdy dzień powszedni wcześnie rano, wysyłała nas do pracy i zakasując rękawy, opiekowała się wnukiem. Gotowała zupy, wymyślała atrakcje i kopała piłkę na placu zabaw na podwórku. Zapisała wnuka na basen, zabierała go na zajęcia i zawsze o niego dbała.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Każdego lata mama i mój syn spędzali wakacje nad morzem. Mama zawsze przygotowywała dla nas jedzenie, sprzątała w domu. Rodzice mogli jedynie kłaść już umyte dziecko do łóżka i wieczorem czytać mu książkę. W tym roku Mateusz ma już siedem lat, poszedł do pierwszej klasy. Nie ma problemów z nauką. Pytali nas nawet, gdzie się nauczył tylu rzeczy!

Nasz syn dziecko biegle czyta i pisze, zna dużo poezji i opowiada bajki. Wszyscy są zdziwieni, gdy okazuje się, że to babcia wszystkiego uczyła w domu…

Mama dostawała od nas pieniądze. Ona była zadowolona i my też. Jedyną niezadowoloną była moja teściowa, która zupełnie przypadkowo dowiedziała się, że jej córka płaci matce pensję.

"Jeśli chodzi o mnie, lepiej w ogóle nie siedzieć z wnukiem, niż siedzieć i brać pieniądze od własnej córki! W końcu macie małe dziecko i kredyt hipoteczny. Lepiej byłoby zanieść te pieniądze do banku! Wcześniej spłacilibyście swoje długi"- powiedziała teściowa.

Od razu ją upomniałam. Za nianię musielibyśmy zapłacić dwa razy tyle! Jednak żaden racjonalny argument nie trafia do mojej teściowej. Uparła się, że to wstyd i już.

Kobieta i mężczyzna/YouTube @Czas na historie
Teściowa/YouTube @Czas na historie
Teściowa/YouTube @Czas na historie

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Brat przywiózł moją żonę do mieszkania moich rodziców". Wszystkim jest ciasno, ale to ja muszę się wyprowadzić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kornhauser-Duda wzbudziła sensację na całym świecie. Wszystko podczas wizyty w Chinach

O tym się mówi: Zrzutka na kampanię PiS. Jacek Kurski przeznaczył na nią fortunę