Dlatego nie rozumiała, dlaczego tak wiele osób zebrało się w domu jej babci. Dlaczego sortowali rzeczy jej babci, decydując, co należy do kogo? Postanowiono sprzedać dom i podzielić dochód po równo między rodzinę. Nikt nie chciał domu. Ale według sądu krewnych prababcia miała wiele cennych rzeczy. "Anna, zabierz ręce z zestawu! Jest mój. Zdecydowałam o tym dawno temu.

- Helka, kto dał ci prawo do decydowania o czymkolwiek tutaj? - Hanna była oburzona w odpowiedzi. Ludzie przeklinali wszędzie. Natalia chciała jak najszybciej wrócić do domu.

Pomyślała, że kiedy jej babcia wróci, nie spodoba jej się fakt, że zdemolowali jej dom. Na podwórku wujek Boguś i wujek Wiktor kłócili się o to, kto dostanie telewizor. Był to mały telewizor, kupiony kilka lat temu. Babcia oglądała na nim swoje programy telewizyjne. Nagle jakaś ręka dotknęła jej ramienia, żona wujka Wiktora powiedziała:

- Kiedy zobaczysz swoją mamę, powiedz jej, że znalazłam pokrywki do garnków, których szukała — Dobrze — przytaknęła dziewczynka. Babcia zostawiła swojej jedynej prawnuczce stare pudełko pozytywkę.

Krewni oddali jej ją bez żadnych konfliktów. Wszyscy myśleli, że to tylko pamiątka. Do domu wrócili dopiero wieczorem. Kiedy weszli do mieszkania, Natalia powiedziała — Mamo, zobacz, co przyniosłam! To pudełko z tajnym mechanizmem!

Natalka wzięła pudełko, obróciła je w rękach, nacisnęła kilka przycisków i wzorów, a ono się otworzyło. Zajrzawszy do środka, jej matka aż sapnęła. Na dnie pudełka znajdowało się wiele złotych elementów biżuterii.

Nie przegap: Z życia wzięte. "W końcu zdałam sobie sprawę": Jedynym wyjściem jest ucieczka z dzieckiem do domu rodziców

Zerknij: Z życia wzięte. "Twoje dzieci traktują mnie jak obcą. To jest właśnie twoje wychowanie": Powiedziała mi mama