Mieszkanie babci było zamknięte przez ponad osiem lat. Moja mama wynajmowała je kilka razy, ale najemcy uciekli już po kilku miesiącach. Teraz rozumiem dlaczego tak się właśnie działo.

Po ślubie chcieliśmy z mężem kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny. Nie ukrywaliśmy naszych planów przed mamą, ale nie prosiliśmy, żeby nas wpuściła do swojego domu, sama nam to zaproponowała.

Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe
Kobiety/YouTube @Historie Życiowe

Następnie powiedziała nam: "Czy nie rozumiesz, że kredyt hipoteczny to niewola? Jeśli dokonasz naprawy w moim mieszkaniu, przekażę ci mieszkanie po babci".

"Mamo, jesteś pewna? Może lepiej będzie ci je wynająć?".

"Podjęłam już decyzję. Nie będę już musiała użerać się z najemcami. Mieszkanie stoi puste, a ja płacę za media. To rozsądne wyjście".

To był luksusowy prezent, o zakupie przestronnego dwupokojowego mieszkania z wysokimi sufitami w centrum miasta nie mogliśmy nawet marzyć. Owszem w mieszkaniu potrzebny był remont, ale nie był on pilny i mogliśmy odłożyć go w czasie. Tym bardziej że oszczędności wydaliśmy na remont mieszkania mojej mamy, a ona przekazała mi mieszkanie po babci.

Myśleliśmy, że teraz będziemy mogli żyć w spokoju. Zaczęliśmy się osiedlać i budować nasze rodzinne gniazdo. Matka czasami nas odwiedzała, ale nie wtrącała się w nasze sprawy. Dom wariatów zaczął się później...

Niedługo po przeprowadzce przyjechali do nas na noc znajomi z sąsiedniego miasta. Wieczorem posiedzieliśmy chwilę i wypiliśmy w piątkę dwie butelki wina. Piliśmy, jedliśmy, rozmawialiśmy, dzieliliśmy się wiadomościami, ale ponieważ było już późno, nie umyłem naczyń tego wieczora.

Już następnego ranka przyszła do nas mama i wywołała ogromny skandal. Otworzyła drzwi kluczem, po czym natychmiast zaczęła krzyczeć tak głośno, że nasi goście obudzili się ze strachu. Krzyczała, że ​​nie wpuściła nas do swojego domu, żebyśmy urządzili w nim miejsce spotkań.

Sytuację uratował mąż, który natychmiast zabrał gości na zwiedzanie miasta. Prawie spłonąłem ze wstydu.

"Mamo, co ty za bzdury mówisz. To są nasi przyjaciele, przyjechali nas odwiedzić".

"Fajni przyjaciele, co wszystko brudzą. Nie pozwolę ci tego robić w moim domu!".

Próbowałem przemówić mamie do rozumu, ale ona zdawała się mnie nie słyszeć. „Zabraniam wam wprowadzać tych pijaków do mojego domu” – krzyknęła mama i wyszła, trzaskając drzwiami.
Było mi wstyd przed znajomymi, ale oni obrócili to wszystko w żart i powiedzieli, że poczuli się jak za młodych lat, kiedy poszli na imprezę, a potem ich rodzice niespodziewanie wracają z podróży służbowej.

Następne dwa tygodnie minęły spokojnie. Matka nie zadzwoniła ani nie przyszła. Myślałam, że już nie będzie nam przeszkadzać, ale potem zaczęłam zauważać, że pewne rzeczy są nie na swoim miejscu.

Początkowo obwiniałam za to mojego męża, ponieważ nigdy nie przywiązuje wagi, gdzie co odkłada. Jednak po tym, jak nasze prezerwatywy w magiczny sposób zniknęły, wiedziałam już, że to sprawka mojej mamy. Postanowiłam się z nią rozmówić.

"Oczywiście, przyszłam, sprawdziłam, jak żyjesz i wyrzuciłem gumki. Musisz myśleć o dzieciach, a nie o zabawie" - stwierdziła.

Kiedy zapytałam mamę, po co przychodzi do nas, kiedy nas nie ma, odpowiedziała, że ​​dała nam to mieszkanie i dzięki temu może do nas przychodzić, kiedy tylko ma na to ochotę. Nie uważała, że ​​zachowuje się niegrzecznie, bo gdybyśmy nie byli kontrolowani, Bóg jeden wie, w co moglibyśmy zamienić ten dom.

Zdenerwowałam się i powiedziałam, że jestem dorosły i nie potrzebuję jej kontroli, ona powiedziała, że ​​ma swoje zdanie na ten temat i się rozłączyła. Mój mąż robił wszystko, żeby mnie uspokoić. Potem on i ja zdecydowaliśmy, że zły pokój jest lepszy niż dobra wojna.

Moja cierpliwość się skończyła w dniu, w którym wróciłam z pracy do domu, a na środku mieszkania była jakaś stara meblościanka, a szczęśliwa mama robiła herbatę w kuchni.
"Powinieneś mi podziękować! Sąsiad chciał to wyrzucić, ale wziąłem" - powiedziała moja mama zadowolona z siebie.

Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię
Kobiety/YouTube @Czas na historię


Nawet nie pamiętam, co wtedy krzyczałam, tego dnia wpadłam w prawdziwą histerię. Rozbiłem wszystkie półki i wyrwałem drzwi. Moja mama spojrzała na mnie zdziwionymi oczami, a potem powiedziała, że ​​skoro jestem taką niewdzięczną istotą, to mogłabym spakować swoje rzeczy i wynieść się z jej domu.

"Zgodnie z prawem to jest mój dom, już mi go dałam!".

"Wezmę ci go tak, jak ci go dałam!" - powiedziała matka i wyszła.

Kiedy mój mąż wrócił z pracy, był w szoku, bo w całym mieszkaniu było potłuczone szkło, a ja byłam całkiem roztrzęsiona.

Następnego ranka mąż zmienił zamki i teraz nasz dom jest naszą twierdzą. Jestem pewna, że moja mama postępuje nieuczciwie, ponieważ wypełniliśmy naszą część umowy, ale ona nie dotrzymuje słowa!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nikt cię nie prosi o pomoc, ty chcesz pomóc”: Powiedziała córka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nadchodzą mroczne czasy? Prorok ostrzega przed nadciągającą katastrofą

O tym się mówi: Plany PZPN wobec Michała Probierza. Czy to koniec przygody z reprezentacją Polski