Zawsze traktowałam moją teściową dobrze. Podczas naszych rzadkich spotkań wydawała się miła, rozsądna i bardzo przyjazna. Dlatego też, gdy zmarł mój teść i pojawiły się problemy związane z wiekiem, bez wahania zaproponowałam, żeby matka mojego męża ​​zamieszkała z nami.

W tym czasie zbudowaliśmy duży wiejski dom, a nasz dorosły syn wyjechał do Niemiec na staż. Słodka i pozornie inteligentna starsza pani okazała się zręczną intrygantką i manipulatorką. Przekonałam się o tym już dwa miesiące po przybyciu „mamy”.

Zaczęło się od zmiany zachowania mojego męża. Zaczął wynajdywać wady w małych rzeczach, krytykować moje jedzenie i zarzucać mi, że wydaję niepotrzebne pieniądze. Powiedział, że jestem złą gospodynią domową, że kupuję niezdrowe produkty i nie dbam o dom. Choć wcześniej się to nie zdarzało.

Kobieta i mężczyzna/YouTube @Czas na historie
Teściowa/YouTube @Czas na historie
Teściowa/YouTube @Czas na historie

Potem mąż zaczął odmawiać pomocy domowej, mówiąc, że to nie jest sprawa mężczyzny. Im więcej czasu mijało, tym bardziej stawał się kategoryczny i nieustępliwy. Któregoś dnia przypadkiem podsłuchałam gorącą kłótnię pomiędzy moim mężem a mamą. I zrozumiałam przyczynę tak dramatycznych zmian: w trakcie rozmowy teściowa bezlitośnie mnie skrytykowała.

Wymieniła wszystkie niedociągnięcia, stwierdziła, że ​​siedzę mu na głowie i oczywiście jest mi szkoda „swojego głupiego chłopca”. Tego wieczoru otworzyły mi się oczy, ale niestety było już za późno. Sytuacja stawała się coraz bardziej gorąca z dnia na dzień. Mój mąż odmawiał jedzenia posiłków, które przygotowywałam. Moja teściowa przejęła władzę w kuchni.

Przez cały weekend pracował jako jej osobisty kierowca: woził ją do przychodni, sklepów i na bazary. Nie trzeba dodawać, że powierzył jej także zarządzanie naszym rodzinnym budżetem!

Robiłam wszystko, co w mojej mocy, aby naprawić sytuację, ale wszystkie próby kończyły się skandalem, czy właściwie przedstawieniem. Teściowa chwytała się za serce i zażywała krople na serce. Wtedy mój mąż zaczął krzyczeć i wcale mnie nie słuchał.

Koniec jest nieunikniony. Teraz mieszkam w naszym malutkim mieszkaniu w mieście i przygotowuję się do rozwodu. W ciągu dwóch lat mój mąż i ja staliśmy się dla siebie zupełnie obcy. Teściowa sprawiła, że przekreśliliśmy dwadzieścia lat szczęśliwego życia rodzinnego.

Teściowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa/YouTube @Ploteczki
Teściowa/YouTube @Ploteczki

Dlatego chcę wszystkich ostrzec: nie powtarzajcie moich błędów! Nie wpuszczajcie teściowej do domu, trzymajcie ją na dystans! Im dalej, tym lepiej!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nigdy nie mieszkałam z teściową": Nie mam zamiaru mieć synowych w moim domu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Księżna Kate z córką podbijają serca fanów. Tak schorowana Kate traktuje córkę

O tym się mówi: Na uroczystości pogrzebowej Marzeny Kipiel-Sztuki zabrakło Andrzeja Grabowskiego. Brak wyjaśnienia budzi niepokój