Księżna Walii pojawiła się publicznie po raz pierwszy od około sześciu miesięcy, biorąc udział w jednym z największych wydarzeń w królewskim kalendarzu w Londynie w sobotę.

Księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej w styczniu, a od końca lutego poddawana jest chemioterapii po zdiagnozowaniu u niej raka.

Gesty wobec córki nie umknęły uwadze mediów

Ostatnio była widziana publicznie w oficjalnym charakterze na nabożeństwie w Boże Narodzenie. Odwykła od królewskich obowiązków, ale opuściła Pałac Buckingham w powozie z dziećmi na krótko przed godziną 11:00 czasu lokalnego, aby obejrzeć paradę.

Po zakończeniu ceremonii pojawiła się na słynnym balkonie Pałacu Buckingham wraz z innymi członkami rodziny królewskiej, podczas gdy duży tłum wiwatował. W piątek potwierdziła w oświadczeniu, że weźmie udział w sobotnich uroczystościach, które są również nazywane Paradą Urodzin Króla.

Samochód wiozący księżną Walii i jej dzieci był widziany na terenie Pałacu Buckingham w sobotę rano, przed wydarzeniem, które rozpoczęło się o 10:30 czasu lokalnego.

Później jej powóz na Horse Guards Parade podążył za innymi, wiozącymi członków rodziny królewskiej, w tym króla Karola i królową Kamilę. Ogromne tłumy ustawiły się w centrum handlowym, a także na tymczasowych trybunach w Horse Guards Parade, aby wziąć udział w wydarzeniu, które rozpoczęło się pod szarym niebem, a zakończyło w ulewie.

Uwagę mediów przykuło zachowanie Kate Middleton, które potwierdza jedynie powszechną opinię o jej stosunku do najbliższych.

Oddanie księżnej mężowi i dzieciom od dawna doceniane jest przez poddanych i opinię publiczną. Dlatego, gdy w pewnym momencie, oglądając paradę z balkonu w Pałacu Buckingham, księżna Kate z czułością poprawiła włosy swojej córki, zostało to natychmiast wychwycone i omówione w mediach.

Chociaż pałac odmawia komentarza w sprawie aktualnego stanu zdrowia księżnej, podczas uroczystości było widać, że najprawdopodobniej czuje się coraz lepiej.

Wielu lekarzy przyznałoby, że na skuteczność i szybkość rekonwalescencji pacjenta ogromny wpływ ma wsparcie najbliższych i poczucie, że jest się potrzebnym. Księżna Kate z pewnością doświadcza obydwóch elementów.

Nie przegap: Koniec spekulacji! Księżna Kate ujawnia prawdę o swoim stanie zdrowia. Wydała oficjalne oświadczenie

Zerknij: Katarzyna Dowbor zdradziła wysokość swojej emerytury. Stan konta mocno ją zaskoczył