Znana rodzina, w której na świat przyszły pięcioraczki, po wyjeździe do Tajlandii osiedliła się na urokliwej wyspie Koh Lanta, gdzie wynajęli przestronną willę na trzy miesiące.

Gdzie zamieszka 13-osobowa rodzina?

Pomyślne znalezienie miejsca do wynajęcia w Tajlandii może być trudne dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z krajem. Przeprowadzka i proces wynajmu przeszły jednak pomyślnie, a rodzina z Horyńca kontynuowała dzielenie się meandrami życia z jedenaściorgiem dzieci w mediach społecznościowych.

Dominika i Vince Clarke zmagają się z dokumentacją obowiązującą w Tajlandii i poszukiwaniem innego domu, który będzie odpowiedni dla tak licznej rodzinki.

- Rezerwowałam dom w lutym, na trzy miesiące. W tym czasie ktoś zarezerwował dom na lipiec — przyznała Dominika Clarke na instagramowym profilu.

Problem ze znalezieniem nowego domu w miesiąc graniczy z cudem, gdyż trzynastoosobowa familia potrzebuje odpowiednich warunków do życia z dziećmi.

Jak dowiadujemy się z mediów społecznościowych, państwu Clarke pozostaje wynajem, gdyż kupno domu byłoby dla nich niemożliwe finansowo.

- Wynajmujemy dom i nie zamierzamy kupować. Jeden z domów, który oglądaliśmy, kosztuje 19 mln bathów, czyli 1,9 mln zł. To ogromne pieniądze, których nie mamy, chyba że sprzedamy dom w Polsce. Jednak nie jest rozważne inwestowanie na wyspie, za której może być zagrożenie tsunami – przyznała Dominika Clarke.

Dominika porównała koszty utrzymania domu w Polsce i mieszkania w Tajlandii. Stwierdziła, że są porównywalne, jednak jej liczna rodzinka generowała znacznie większe koszty, niż w przypadku przeciętnej rodziny.

Zerknij: Za leczenie prezesa otrzymali 18 milionów złotych dotacji. Szpital odniósł się do tych doniesień

Nie przegap: Spora grupa seniorów ma szanse na znacznie wyższą emeryturę. Już od przyszłego miesiąca będzie można składać wnioski. Niezbędny jeden dokument