Jakie prezenty komunijne podbiją serce 9-latka? Smartfon, smartwatch, hulajnoga? Ogromna, ciężka, pozłacana Biblia? A może tematyczna gra planszowa, własna roślina lub dobrze zaplanowana przygoda?

Wiele osób kupuje dzieciom modne i często bardzo drogie prezenty, które są zupełnie niezwiązane z tym religijnym świętem. Należą do nich obecnie: smartfony, smartwatche, laptopy, tablety, rowery i hulajnogi elektryczne. Niektóre strony internetowe sugerują również zafundowanie dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Prezent stał się głównym tematem

Ludzie, którzy dają swoim dzieciom modne przedmioty, często robią to, ponieważ nie wierzą, że dziecko byłoby zainteresowane otrzymaniem Biblii lub medalika. Częściowo można się z tym zgodzić. Bardzo poważny prezent dla dziecka wydaje się odpowiednim wyborem na bardzo poważne wydarzenie — Pierwszą Komunię Świętą. Pytanie tylko, czy zachęci to dziecko do podtrzymywania i pielęgnowania swojej wiary?

Przed dylematem wyboru prezentu dla chrześniaka na Pierwszą Komunię Świętą stanęła pani Ania, której bratanek miał właśnie przyjąć kolejny sakrament. Dowiedziawszy się, o czym marzy chłopiec, kupiła klocki Lego, z których powstać ma zamek Hogwart Lego, za który zapłaciła około 2 tysięcy złotych. Była przekonana, że wielbiciel Harry'ego Pottera będzie zachwycony.

Upokorzona za prezent za 2 tysiące złotych

Wielkie pudło zaintrygowało rodziców chłopca. Zaczęli głośno spekulować, co kryje się pod pierwszokomunijnym papierem na prezenty. Nie przyszło jej do głowy, by pytać brata o to, jaki prezent byłby odpowiedni, bo to dziecku ma przynieść radość. Brat pani Ani typował półżartem, że jest to nowy monitor, a gdy zawartość opakowania ujrzała światło dzienne, pani Ania usłyszała coś, przez co poczuła się upokorzona...

Z początku wydawało mi się, że może im chodzić o to, że wydałam tyle, ale później okazało się, że nie spodobał im się sam pomysł. "Siostra, Lego?" - powiedział mi Karol, po czym Magda dodała: „On już jest za duży na takie rzeczy”. "Teraz już nic nie zrobimy. Bartek przecież nie da sprzedać zestawu", powiedziała bratowa.

Chrześniak Bartek jednak poprawił humor cioci przy pożegnaniu, gdy już wychodziła. Powiedział jej na ucho, że to najfajniejszy prezent, jaki tego dnia dostał.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Kiedy teściowa wzięła mikrofon i wyszła na scenę, Anna zamarła": Nie spodziewała się niczego dobrego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zasiłek pogrzebowy w końcu podlegać będzie waloryzacji. Takiej kwoty nikt się nie spodziewał