Mam czterdzieści pięć lat. Mam starszą siostrę, która mieszka w sąsiednim mieście. Ja postanowiłam zostać w rodzinnej miejscowości. Mieszkam z rodziną w moim mieszkaniu, ale mniejsza o to. Nie o tym chcę mówić.

Mieliśmy ciotkę. Bezdzietną kobietę, która uwielbiała bawić się z moimi dziećmi. Szczególnie kochała moją najmłodszą córkę Anię. A Ania kochała ciocię Marysię mocniej niż własną babcię. Moje dzieci dorastały, rozproszyły się po swoich rodzinach i mieszkaniach. Po ukończeniu studiów Ania podjęła pracę i kupiła jednopokojowe mieszkanie w hipotece. I postanowiła zabrać ze sobą ciotkę.

Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki
Kobiety/YouTube @Ploteczki

W tym czasie już zaczęła chorować i potrzebowała opieki. Dziękuję Bogu, że moi rodzice cieszyli się doskonałym zdrowiem i potrafili o siebie zadbać. Ania cały swój wolny czas poświęcała cioci Mari. A kiedy ciocia poczuła, że ​​śmierć jest już blisko, przekazała swoje mieszkanie mojej córce.

Ania postanowiła, za zgodą cioci wpuścić tam lokatorów, żeby łatwiej było jej spłacić kredyt. Ciocia Maria zmarła miesiąc temu. Siostra i córka przyjechały ją pożegnać. Nie minęły nawet trzy dni od pochowania ciała ciotki, kiedy przyszli do mnie moi krewni.

"Jesteśmy tylko na chwilę" - powiedziała siostra. "Daj nam klucze do mieszkania cioci Marii".

"Mieszkanie należy do Anny, gdybyś nie wiedziała. A w ogóle, po co miałaby ci dać klucze?" - zaskoczyła mnie bezceremonialność siostry.

"Anna ma własne mieszkanie, a moja córka nie. Do tego zaczyna studia i nie powinna mieszkać w akademiku" - powiedziała siostra.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

"Poproszę córkę. Na pewno wynajmie ci mieszkanie taniej” – powiedziałam. Ta opcja nie pasowała mojej siostrze i wpadła w złość. Wskazałam jej drzwi, ale coś czuję, że to nie jest nasz ostatnia kłótnia na ten temat.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Kiedy rodzice wyrzucili mnie z domu, tylko jedna osoba podała mi pomocną dłoń": To była moja teściowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pojawienie się skupisk mrówek w ogrodzie oznacza kłopoty. Na ratunek przybywa to, co masz w kuchni

O tym się mówi: Rzecznik Kate Middleton szczerze o stanie zdrowia księżnej. Rozwiał wszelkie spekulacje