Rozmawiałam już o tym z moją mamą. Byłam wtedy w ciąży. Wyjaśniła mi, że dziecko powinno być zarejestrowane w mieszkaniu ojca. Szczerze mówiąc, wtedy w ogóle się tym nie przejmowałam, ani się tym nie martwiłam. Nie chciało mi się wierzyć, że dziecko zostanie bez meldunku.

Ja i mój mąż wynajmujemy mieszkanie. Kontakt z właścicielem mamy całkiem dobry. Mieszkamy tu już od dawna, więc przeprowadzili nawet remont, żeby opłacić czynsz. Niezrażona podjęłam próbę kolejnej rozmowy z moją mamą. Nie spodziewałam się, że powie coś takiego.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

"Czego ode mnie chcesz? Niech Daniel zarejestruje swojego syna, tak jak zawsze to robili mężczyźni. Co więcej, twój ojciec i ja chcemy sprzedać mieszkanie i zbudować dom, ale jeśli zameldujemy tu twoje dziecko, nie będziemy mogli tego zrobić".

Okazało się, że moi rodzice myślą tylko o sobie. Czy ja nie mam żadnych praw w ich mieszkaniu? Wydaje mi się, że nie planują mieszkania, po prostu nie chcą zarejestrować wnuka! Matka stwierdziła, że moja teściowa powinna zameldować wnuka.

Poszłam do teściowej, ale ta zrobiła jeszcze gorszą awanturę. Powiedziała, że ​​dziecko powinno być zarejestrowane u matki. Stwierdziła, że ​​w ten sposób chcę odebrać jej majątek. A ja nie potrzebuję jej mieszkania!

Jestem zaskoczona, bo rodzice mojego męża to zamożni ludzie. Mogli bez problemu kupić synowi mieszkanie, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobili. Nie chcą też zameldować u siebie wnuka. Daniel nie mógł już tego znieść i powiedział rodzicom: "nie chcemy nic z waszego majątku. Chcemy tylko meldunku dla naszego dziecka!".

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Teściowa jednak stanowczo obstaje przy swoim. Nie wyobrażaliśmy sobie, że nasi bliscy urządzą nas w ten sposób! Co zrobilibyście na naszym miejscu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Mąż zażądał, bym sprzedała mieszkanie moich rodziców i wyremontowała dom jego rodziców": Inaczej mnie zostawi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rzecznik Kate Middleton szczerze o stanie zdrowia księżnej. Rozwiał wszelkie spekulacje

O tym się mówi: Słowa Tadeusza Rydzyka na temat Jana Pawła II zapadną w pamięci milionów Polaków. "Lekarze mówili rodzicom, że należy go usunąć"