Jego słowa wzbudziły mieszane uczucia i obiegły media. Opowieść redemptorysty zapadła zapewne w pamięci słuchaczy obecnych wówczas na uroczystości.

Przytoczył historię decyzji, jaką podjęli rodzice Karola Wojtyły przed Jego narodzinami. Jak wielu już słyszało, lekarze wówczas zalecali rodzicom przyszłego Jana Pawła II przerwanie Jego życia. Na szczęście odpowiedź brzmiała "nie"...
Lekarze mówili rodzicom: "Należy go usunąć". [...] powiedzieli: "Nie" — mówił ojciec dyrektor.

Jak szybko czas biegnie. Osiem lat temu legat papieski, ks. kard. Zenon Grocholewski, z 50 księżmi biskupami, arcybiskupami i kardynałami poświęcał ten kościół. Sanktuarium było budowane przez cztery lata od poświęcenia placu — powiedziałTadeusz Rydzyk.

Dodał, że to właśnie "słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół". — Razem i zjednoczeni z Panem Jezusem możemy uczynić wiele w Kościele. Ta świątynia, Radio Maryja, dzieła przy nim powstałe są na to dowodem — stwierdził.

Tadeusz Rydzyk o rodzicach Jana Pawła II

Gdyby nie polski lekarz dr Jan Moskała, Jan Paweł II — papież w latach 1978-2005 - nigdy by się nie przyszedł na świat. Przez zagrażającą życiu ciążę pod koniec 1919 roku, medyk zalecił Emilii Wojtyle, przyszłej matce, zabieg przerwania ciąży.

Jesienią 1919 roku Emilia Wojtyła dowiedziała się, że jest w ciąży. Miała już wtedy 13-letniego Edmunda. Jej druga córka odeszła szybko po narodzinach, dlatego Emilia pełna była obaw, że nie będzie jej więcej dane urodzić dziecko.

W drugim miesiącu ciąży poszła do doktora, znanego ginekologa i położnika Jana Moskały. Nie miał on dobrych wiadomości. Jak się okazało, lekarz poinformował ciężarną Emilię, że dziecko może urodzić się chore i może zdarzyć się tak, że ona sama nie przeżyje porodu.

Kobieta została postawiona przed wyborem między własnym życiem a życiem nienarodzonego syna. Gorejące w sercu Emilii wiara nie pozwoliła jej na posłuchanie rady lekarza.

Emilia i Karol Wojtyłowie postanowili poszukać innego lekarza, który pomógłby ich synkowi przyjść na świat. Wybór padł na dr Samuela Tauba, żydowskiego lekarza...

Po przebyciu trudnej ciąży, podczas której Emilia głównie leżała, 18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła junior. To wielkie dla przyszłości świata wydarzenie miało miejsce w domowych warunkach, przy wsparciu akuszerki.

Zerknij: Do mediów trafiły plotki o możliwym ślubie Jacka Rozenka. Popularny aktor znów jest szczęśliwie zakochany. Jego wybranka jest od niego dużo młodsza

Nie przegap: Smutne wieści o Zbigniewie Ziobro. Były minister sprawiedliwości czeka na kolejną operację