W naszym domu mieszka ciekawa rodzina: ojciec, matka i trzy córki. Tata kochał starszą, mama młodszą, a środkowa córka, Wiktoria, dorastała sama. Wspierał ją dziadek. Poprosił ją o pomoc w tłumaczeniach. W roku śmierci babci najstarsza córka wstąpiła na uniwersytet, a ojciec dał jej klucze do mieszkania.

Nikt nie był zaskoczony jego czynem. Pewnego razu Wiktoria podsłuchała rozmowę, że jej matka i młodsza siostra dzieliły mieszkanie dziadka. Dziadek wiedział o tej rozmowie, ale tego nie dał po sobie poznać.

Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na Historię

Wiktoria od dawna wiedziała, że musi polegać na sobie, znaleźć pracę i kupić dom. Jeszcze przed emeryturą dziadek umieścił średnią wnuczkę w firmie informatycznej, a ona w czasie studiów pracowała w firmie tworzącej aplikacje na smartfony. Wybrała więc zawód programisty.

Rodzice nie rozumieli i nie akceptowali wyboru córki. Po ukończeniu studiów opuściła dom i udała się do własnego mieszkania. Wszyscy myśleli, że wynajmuje, a tak naprawdę mieszkanie było w hipotece. W drużynie było wielu mężczyzn, a ona przyjaźniła się z jednym z nich. Kiedyś poprosił o przysługę. Okazało się, że gospodyni mieszkania, które wynajmował, wyrzuciła go z domu i został bez dachu na głową.

Zapytał, czy może zostać u niej przez miesiąc i wynajmować pokój. Zgodziła się. Był dobrym człowiekiem: robił zakupy, zajmował się domem. Oboje zostali zaproszeni na rocznicę dziadka. Podczas uroczystej kolacji dziadek zadziwił wszystkich: postanowił przekazać swoje mieszkanie wnuczce, która pierwsza wyjdzie za mąż.

W domu Piotrek zaproponowała małżeństwo Wiktorii. Lubił ją od dawna, tak jak ona lubiła jego. Po cichu, zapraszając tylko dziadka i rodziców Piotrka wzięli ślub. Senior dotrzymał słowa i przekazał mieszkanie środkowej wnuczce.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Matka i młodsza siostra się od niej odwrócili, ale ona się tym nie przejmowała. Wypełniła wolę dziadka: założyła rodzinę i nosiła pod sercem dziecko.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Rodzice adoptują dziecko, a teraz starsza siostra, musi łożyć na jego utrzymanie": Dla niej to niezrozumiałe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 2 maja rusza drastyczna zmiana. Polacy zapłacą słono i poczują gorycz podwyżek

O tym się mówi: Ucieczka przed skandalem. Dagmara Kaźmierska opuszcza Polskę. Oto nowe miejsce jej pobytu