Moje dziecko urodziło się o czasie. Dziewczynka. Waga 3300 g, wysokość 50 cm, godzina 4:51. Pewnie byłaby normalnym, zdrowym dzieckiem, gdyby nie szereg okoliczności. Powiem krótko: poród był niezwykle trudny, personel naszego wojewódzkiego szpitala położniczego nie dał sobie rady. Zbyt długo zwlekali z cesarskim cięciem, a potem było już za późno, musiałam urodzić siłami natury.

Niestety dziecko urodziło się z poważnym niedotlenieniem. Reanimowali ją. Diagnoza była straszna, moja mała córeczka miała pozostać już zawsze w stanie wegetatywnym, o ile w ogóle przeżyje. Lekarze pocieszali mnie, że jeszcze będę mogła zostać matką w przyszłości i urodzić zdrowe dziecko.

kobieta i dziecko, screen Youtube @FILM.UA Group
kobieta i dziecko, screen Youtube @FILM.UA Group
kobieta i dziecko, screen Youtube @FILM.UA Group

Kiedy mój mąż się o tym dowiedział, długo milczał, patrząc w jeden punkt. Potem nagle oznajmił: „Będzie lepiej, jeśli zostawimy dziecko tutaj”. Wziął mnie za rękę. Myślał, że jestem tego samego zdania, ale ja milczałam tylko dlatego, że ból w klatce piersiowej odebrał mi mowę.Dowiedziawszy się, że nie zamierzam porzucić dziecka, mąż przyznał, że nie będzie mógł tak żyć.

Odszedł, zostawiając mnie zupełnie samą. Starałam się, jak mogłam, żeby moja córeczka miała najlepsze życie, ale samej nie było mi łatwo. W pewnym momencie ręce po prostu mi opadły. Próbowałam prosić męża o pomoc, ale on uparcie unikał rozmowy ze mną. Chciałam ze sobą skończyć, ale moja córeczka mnie potrzebowała.

Zebrałem się w sobie i poszedłem prosić ludzi o pomoc. W tamtym czasie Internet nie był tak powszechny i ​​nie było w ogóle sieci społecznościowych. Pisałem ogłoszenia i wieszałem je przy wejściach. Ludzie przychodzili do mnie i przynosili, co tylko mogli. Jedzenie, pieniądze, ubrania.

Życie stało się trochę łatwiejsze, bo mogłam leczyć córkę prywatnie. Pewnego dnia odwiedził mnie pewien mężczyzna, który chciał mi pomóc. Przywiózł dużą sumę pieniędzy i lalkę. Opowiadał o tym, że zawsze marzył o posiadaniu dziecka, ale jego żona nie chciała ich mieć. W końcu się rozstali.

Dobrze się nam rozmawiało. Zaczął nas coraz częściej odwiedzać. Zawsze przynosił coś dla małej. Za nim się obejrzeliśmy, zakochaliśmy się w sobie. On pracował, a ja opiekowałam się córką.

Zawsze podkreślał, że Wiktoria jest właśnie „naszą” córką. Drogie leczenie przyniosło efekty i nasza córka zaczęła się w miarę normalnie rozwijać. Doczekaliśmy się drugiego dziecka.

Wiktoria ma teraz 25 lat, a jej brat Wiktor 20. Jesteśmy najszczęśliwszą rodziną. Wiktoria bardzo kocha swojego tatę i nadal ma pierwszą lalkę, którą od niego dostała.

Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

To dla mnie trudny temat, ale zdecydowałam się o tym powiedzieć... bo niestety wiele jest kobiet w podobnej sytuacji. Teraz jest coraz więcej możliwości postawienia dziecka na nogi. Wiktorii nie udało się do końca wyzdrowieć, ale to nie przeszkodziło jej odnaleźć się w tym życiu. Uwierz w swoje dzieci. Uwierz w siebie. Miłość, wsparcie i wszystko się ułoży!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Wybaczyłam mojemu ojcu, który zostawił moją matkę i mnie 20 lat temu, a ona miała do mnie pretensje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Eksperci ostrzegają przed taką metodą rozmrażania mięsa. Może doprowadzić do łatwego zatrucia. Nigdy tak nie rób, jeśli nie chcesz trafić do szpitala

O tym się mówi: Joanna Opozda w tarapatach. Może stracić mieszkanie. Sprawa już trafiła do sądu