Stoję przed lustrem, patrząc na swoje odbicie. Twarz zmęczona, sińce pod oczami. Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz spałam całą noc. Ciąża powoli daje mi się we znaki, a stres dodatkowo potęguje moje zmęczenie. Za kilka miesięcy na świat przyjdzie nasze pierwsze dziecko. Cieszymy się ogromnie, ale jednocześnie martwimy. Nie mamy gdzie mieszkać.

Mieszkamy z moją babcią. Dom jest mały, ledwo wystarcza dla nas trojga. Babcia jest coraz starsza i coraz bardziej schorowana. Wymaga stałej opieki, a ja nie mam czasu, żeby się nią zajmować. Z jednej strony czuję się winna, że nie mogę jej zapewnić odpowiedniej opieki, a z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez niej.

Kilka razy próbowaliśmy z mężem namówić babcię na przeprowadzkę do domu opieki. Zapewniamy ją, że będzie tam miała zapewnioną fachową opiekę i towarzystwo innych osób starszych. Ale babcia upiera się, że chce zostać w swoim domu. Nie chce opuszczać miejsca, w którym spędziła całe życie.

Rozumiem jej obawy. Dom to dla niej miejsce pełne wspomnień. Tu wychowała swoje dzieci, tu czuję się bezpieczna i kochana. Ale co mamy zrobić? Nie możemy przecież mieszkać w czwórkę w tym małym domku.

Zastanawiamy się nad kupnem większego mieszkania, ale na razie nie mamy na to wystarczająco dużo pieniędzy. Mąż szuka dodatkowej pracy, ja myślę o tym, żeby po urodzeniu dziecka dorabiać na pół etatu.

Jest mi ciężko. Nie wiem, jak pogodzić opiekę nad babcią z obowiązkami matki. Czuję się rozdarta między dwoma najważniejszymi dla mnie kobietami.

Czasami mam ochotę się poddać, rzucić wszystko i wyjechać gdzieś daleko. Ale wiem, że to nie rozwiąże problemu. Muszę być silna dla babci i dla dziecka. Muszę znaleźć sposób, żeby pogodzić ich potrzeby.

W głębi serca wiem, że babcia w końcu zrozumie, że nie mamy innego wyjścia. Musimy zapewnić jej odpowiednią opiekę, a ona musi zaakceptować to, że czas płynie nieubłaganie i nic nie będzie już takie samo.

Jak informował portal "Życie News": Jolanta Kwaśniewska wyjawiła całą prawdę. Zradziła sekret swojego małżeństwa

Przypomnij sobie: Andrzej Duda i Agata Duda świętują rocznicę ślubu kościelnego. Podczas mszy ślubnej zrobili coś niezwykłego