Nie mogłam wtedy iść do pracy, mój młodszy syn miał zaledwie półtora roku, a starszy był w przedszkolu. Miałam tylko siostrę, ale ona mieszka w innym mieście. "Podziękuj, że mój syn był ci wierny przez tak długi czas". Tak, był, te pieniądze nie zmieniły pogody w naszym domu. Nie wystąpiłam o rozwód, nie miałam czasu, miałam dwoje małych dzieci.

Teściowa nie pomagała, przychodziła raz w miesiącu, czasem przyniosła owoce dla dzieci. Ojciec nie brał udziału w ich wychowaniu. Chciał mieć inne dzieci, z nową kobietą. Żyliśmy tak przez rok, potem poszłam do pracy i było łatwiej. Usłyszałam wiadomość od teściowej: "Mojemu synowi niedługo urodzi się dziecko, więc złóż pozew o rozwód, chcę, żeby mój wnuk miał ojca i pełną rodzinę".

W tym czasie ta kobieta była w piątym tygodniu ciąży. Nie opierałam się, poszłam i złożyłam wniosek o rozwód. Tego samego dnia mój mąż miał wypadek samochodowy. Leżał w szpitalu, lekarze mówili, że nie będzie mógł chodzić. Teściowa zadzwoniła do mnie i powiedziała:
- Zabierzesz swojego męża ze szpitala, on potrzebuje opieki... - Ja? - Jesteś żoną, jeszcze się nie rozwiedliście. Jego nowa baba wyrzuciła go, bo w takim stanie nie jest jej do niczego potrzebny. - Moje obowiązki jako żony skończyły się, gdy odszedł, mimo że mamy dzieci.

Nic go nie obchodziło. Nie chciał nawet widzieć swoich dzieci przez rok. Zostawił nas, zdradził, niech się nim zajmie jego własna matka, która go tak kocha. Moja teściowa zabrała syna do domu. On już wraca do zdrowia. Jesteśmy już po rozwodzie. Teściowa się nie uspokoiła, chodzi i wszystkim opowiada, że opiekuje się synem na starość, że ja, jego żona, potrzebowałam go, kiedy miał pieniądze, a kiedy stał się niepełnosprawnym mężczyzną, zerwałam z nim.

Wiele osób ją popierało, a mnie mówiono, że postąpiłam nieuczciwie, chociaż nie potrzebował mnie i dzieci, kiedy był zdrowy. Myślę o wynajęciu mieszkania i przeprowadzce do siostry, ona na mnie czeka.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Syn i synowa wyrzucili matkę na mróz. Przed odejściem zrobiła coś, co zapamiętają do końca życia

Zerknij: Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz zaliczyli kolejną wpadkę w "Pytaniu na Śniadanie". Fragment programu stał się hitem internetu

O tym się mówi: Niezwykle smutne wieści dla wszystkich sympatyków Polskiego Radia. Właśnie odeszła jedna z największych gwiazd rozgłośni radiowej. Miała 93 lata