Moi rodzice mieli dwoje dzieci, mnie i moją siostrę. Nasi rozpieszczali moją siostrę. To było oczywiste, ona była dziewczyną, ja chłopakiem. Nie miałem lekko, ale nie zamierzałem się poddawać. Kiedy moja siostra dorosła, zdecydowała się wyjechać za granicę. Tam poznała męża i została tam na stałe. Ja też założyłem rodzinę.

Ja i moja żona postanowiliśmy, że zamieszkamy z moimi rodzicami, oczywiście wszystko za ich zgodą. Rodzice mają duży dwupiętrowy dom, więc miejsca jest wystarczająco dużo dla każdego. Chociaż rodzice nie cierpią na jakieś poważniejsze choroby, to mimo wszystko wiek robi swoje. Czasem bolą ich plecy, czasem nie są w stanie poradzić sobie z zakupami. Pomagamy im we wszystkim.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Nie szczędziliśmy z żoną grosza zarówno na remont domu. Nie ograniczyliśmy się do pokoi zajmowanych przez nas. Zrobiliśmy remont wszędzie. Pokryliśmy wszystko z własnej kieszeni, nigdy nie prosiliśmy rodziców, żeby cokolwiek dokładali.

Pewnego dnia przeżyłem spory szok. Moja mama, która od dłuższego czasu nie gotuje, zaczęła krzątać się po kuchni. Zrobili duże zakupy. Zdziwiony zapytałem, z jakiej to okazji, na co moja mama z radością oznajmiła, że przyjeżdża moja siostra.

Rodzice chwalili się siostrom wszystkim sąsiadom. Mówili, jaką jest cudowną córką. Nie mogli też nachwalić się jej męża, który był najlepszym zięciem pod słońcem. I było mi bardzo szkoda mojej żony. Przez tyle lat nie usłyszała ani jednego słowa podziękowania od moich rodziców.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Biorą naszą troskę za coś oczywistego i danego raz na zawsze. Dlaczego tak? Następnego dnia po wyjeździe siostry rodzice przypomnieli sobie o nas i wszystko wróciło do normy. Zaczynam myśleć, że nasza ciągła obecność jest dla nich ciężarem, a nie radością, jak myślałem. Może powinniśmy od początku mieszkać sami?

Jak myślicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Dałam synowi mieszkanie z okazji ślubu. Bezczelność synowej wszystko zmieniła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Martyniuk odkrywa kulisy swego małżeństwa. Oto cała prawda

O tym się mówi: Kwalifikacja wojskowa 2024 rozpoczęta. Te choroby i urazy zwalniają z obowiązku służby wojskowej