Nie mogę powiedzieć, że zarabiamy dużo, ale starcza nam na życie. Po narodzinach naszego pierwszego dziecka nasza rodzina stanęła w obliczu przejściowych problemów finansowych. Widziałam, że mojemu mężowi ciężko było dźwigać wszystko na swoich barkach. Udało mi się dojść do porozumienia z moimi szefami i zaczęłam pracować zdalnie. Tak było łatwiej.

Nie spędzałam dużo czasu w podróży. Miałam prawie wolny grafik. W tym wszystkim był tylko jeden problem — czasami musiałam zostawić syna bez opieki na kilka godzin. Moja mama mieszkała w innym mieście, mąż pracował, a teściowa była moją jedyną pomocą. Mój dzień pracy zaczynał się o 10. Poprosiliśmy Marię, aby odebrała naszego syna o 10. Na kilka godzin, żebym mogła skończyć pracę przed obiadem.

Mieszkała bardzo blisko, było to dla niej łatwe. Zgodziła się, ale najwyraźniej nie wszystko zrozumiała. Na początku przychodziła o 9, żebym "mogła przygotować się do pracy i zrobić śniadanie dla męża". Potem zaczęła przychodzić pół godziny wcześniej, później i o 8, a potem jeszcze wcześniej, teściowa zapukała do naszych drzwi o 7, kiedy jeszcze spaliśmy.

- Maria, mój dzień pracy zaczyna się za 3 godziny. Nie ma potrzeby odbierać wnuka tak wcześnie — odpowiadałam. - A ty zacznij wcześniej niż inni, więcej zrobisz, więcej zarobisz — odpowiadała za każdym razem. Kiedy kończyłam pracę przed obiadem i dzwoniłam do niej, odmawiała przywiezienia mi syna. Raz czekałam do wieczora. W tym czasie moje dziecko zwykle szło spać.

Ubrałam się i poszłam po syna, ale mój mąż mnie wyprzedził. To tylko 10 minut spacerem od nas do domu jego matki, ale mojego męża nie było już od około 40 minut. Nie odbierał też telefonu. Nie mogłam dłużej siedzieć w domu. Poszłam po niego.

Kiedy dotarłam na miejsce, drzwi, ku mojemu zaskoczeniu, były otwarte. Od progu usłyszałam besztanie mojej teściowej: - Nie, nie rozumiesz, lepiej mu będzie ze mną. Po co mu matka, skoro ma ciebie i mnie? Nie masz pojęcia, jak wychować dziecko. Spójrzmy prawdzie w oczy: chłopcu obiektywnie będzie lepiej ze mną. - O czym ty mówisz, Mario — wtargnęłam do kuchni, - Mariusz już nigdy do ciebie nie przyjdzie, - powiedziałam i wyszłam z domu z synem. Po drodze mój mąż długo próbował mi coś wytłumaczyć, ale go nie słuchałam. Po tym incydencie mój syn i jego babcia nigdy nie byli sam na sam.

To tym pisaliśmy ostatnio: Z życia wzięte. Mężczyzna postanowił wyznać żonie, że ma inną. Nie spodziewał się, że żona postawi mu taki warunek

Zerknij: Krążące od kilku dni doniesienia o Katarzynie Dowbor okazały się prawdą. Jest oficjalne potwierdzenie ze strony TVP. Dziennikarka zaczyna od nowa

O tym się mówi: Wiadomo, jak teraz żyje Katarzyna W. w celi. Oto najnowsze doniesienia o matce Madzi z Sosnowca