Legendarny przywódca "Solidarności", były prezydent Polski, Lech Wałęsa, postanowił przerwać milczenie w sprawie swojej emerytury, ostatecznie rozwiewając wszelkie spekulacje i legendy krążące wokół wysokości jego świadczenia. W ostatnim czasie nie brakowało doniesień na temat rzekomej fortuny byłego polityka, jednak Wałęsa postanowił skonfrontować się z plotkami i uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej swojej finansowej sytuacji, informuje Goniec.

Wiele osób z pewnością zdziwi się, dowiadując się, że Lech Wałęsa, jako 80-latek, otrzymuje emeryturę od piętnastu lat. Często krążące plotki sugerowały, że byłemu prezydentowi przysługuje ogromna kwota, ale teraz przyszedł czas na ostateczne wyjaśnienie sprawy.

Ostatnie miesiące były dla Lecha Wałęsy trudne ze względu na rosnącą inflację, która znacząco wpłynęła na jego finanse. Nawet mimo różnych działań podejmowanych przez władze PiS w celu minimalizacji wpływu inflacji na emerytów, były prezydent dołączył do grona niezadowolonych z sytuacji finansowej emerytów.

Lech Wałęsa wyraził swoje niezadowolenie, odnosząc się do obecnej sytuacji podatkowej, zwłaszcza w kontekście zarobków za granicą, które są systematycznie redukowane przez surową politykę Ministerstwa Finansów.

W swoim wystąpieniu na Facebooku Lech Wałęsa postanowił wyjawić publicznie, jaką kwotę otrzymuje tytułem emerytury. Podkreślił, że zarobki za granicą są opodatkowane i obciążone innymi daninami, co sprawia, że kwota ta jest znacznie niższa niż mogłoby się wydawać.

Były prezydent zaapelował również o porównanie swojej emerytury do świadczeń innych polityków, wskazując, że natrętne spekulacje prasowe skłoniły go do udzielenia tej informacji. Porównując świadczenia, które otrzymują Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz czy polscy biskupi, Lech Wałęsa stwierdził, że jego emerytura wynosi około 11 tysięcy złotych miesięcznie.

Lech Wałęsa, przedstawiając konkretne liczby, postanowił zakończyć spekulacje i raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące swojej emerytury.

To też może cię zainteresować: Nie żyje znany aktor. Kondolencje płyną z całego świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nie ważcie się więcej zbliżać do swojej wnuczki. Jesteście samolubnymi staruszkami, którym nie zależało na własnej córce