Beata Tyszkiewicz, ikona polskiego kina, która kilka lat temu przeżyła poważny incydent zdrowotny, obecnie unika kontaktów towarzyskich, zamykając się w kręgu najbliższej rodziny. Mimo to, przyjaciele artystki troszczą się o nią i starają się przekonać do powrotu do życia społecznego, informuje Pomponik.

Problemy ze Zdrowiem

Beata Tyszkiewicz, przez dziesięciolecia jedna z najbardziej wpływowych polskich aktorek, postanowiła zakończyć swoją aktywną karierę po przejściu zawału serca w 2017 roku. Zabieg udrożnienia tętnicy wieńcowej był konieczny, ale zakończył się pomyślnie. Od tamtego czasu artystka, mająca obecnie 85 lat, skupia się na zasłużonej emeryturze, otoczona opieką córek - Karoliny i Wiktorii.

Martwienie się Przyjaciół

Przyjaciele Beaty Tyszkiewicz wyrażają zaniepokojenie jej samotnością i obawiają się, że może to negatywnie wpłynąć na jej zdrowie. Hanna Bakuła, długoletnia przyjaciółka aktorki, opowiada o próbach nawiązania kontaktu z Beata, która jednak odmawia spotkań z przyjaciółmi.

"Rozumiem, bo ma problemy z chodzeniem, wzrokiem, jest osłabiona, bo od wielu lat pali dwie paczki dziennie. Ale jej zniknięcie to ogromna strata dla wszystkich" - mówi Hanna Bakuła.

Inny wielki aktor, Daniel Olbrychski, również próbował przekonać Tyszkiewicz do zmiany zdania, jednak na razie bez skutku.

Decyzja o Samotności

Beata Tyszkiewicz świadomie wybrała życie w samotności, pomimo starań przyjaciół. Wolny czas spędza wyłącznie z córkami i twierdzi, że to jej w zupełności wystarcza. Aktorka, choć wdzięczna za troskę znajomych, pozostaje nieugięta w swoim wyborze.

"W moim wieku, z różnych względów, zmienia się styl życia, a w związku z tym charakter domu. Nie chciałabym obarczać nawet bliskich przyjaciół pewnym rozczarowaniem" - wyjaśnia Tyszkiewicz.

Aktorka podkreśla, że brak aktywności zawodowej sprawia, że nie ma już wspólnych projektów, które byłyby naturalnym tematem do rozmów. Mimo wszystko pozdrawia serdecznie wszystkich przyjaciół, utrzymując ciepłe wspomnienia.

Beata Tyszkiewicz, ostatnio widziana na ekranie w filmie "Studniówk@", pragnie teraz cieszyć się spokojem swojego domu, choć przyjaciele czują, że jej obecność jest niezastąpiona dla świata kultury. Czas pokaże, czy artystka otworzy się na powrót do życia społecznego.

To też może cię zainteresować: Marcin Prokop zaliczył wielką wpadkę. Sytuację musiała ratować Dorota Wellman

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Coraz głośniej o możliwym końcu abonamentu RTV. Nowe władze mają zamiar wdrożyć nowy pomysł. Dla wielu Polaków oznacza to spore finansowe obciążenie