Mam 18 lat i zaszłam w ciążę. Nie planowałam jeszcze dziecka, ale stało się i nic nie mogę na to poradzić. Mój chłopak mi się oświadczył, a ja się zgodziłam. Ma już pracę, więc nie martwimy się o to, że nie będzie czego włożyć do garnka. Jedynym, co mnie frustrowało, był fakt, że nie mieliśmy własnego lokum.

Wtedy wpadłam na pomysł. Mam babcię, która mieszka w jednopokojowym mieszkaniu. Postanowiłam do niej pójść i porozmawiać. Powiedziałam jej, w jakiej jestem sytuacji. Zaproponowałam jej, że wprowadzę się z rodziną do jej mieszkania, a ona przeniesie się do domu starców.

Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360
Seniorka/YouTube @Aktualności 360

Nawet nie zdecydowała się rozważyć mojej propozycji! Od razu wszczęła awanturę. Nie wiem, dlaczego tak trudno jej pojąć, że to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla mnie, ale i dla niej. Nie jest już w pełni samodzielna i prędzej, czy później będzie w pełni skazana na pomoc ze strony innych.

Będę z nią jeszcze rozmawiała na ten temat. Mam nadzieję, że racjonalne argumenty wreszcie do niej trafią. Muszę się spieszyć, bo dziecko niebawem się urodzi i powinno mieć porządny dom. Babcia musi to zrozumieć. Teraz powinna myśleć o nas, a nie tylko o sobie. Przecież lepiej będzie jej tam, gdzie się nią zajmą, podadzą leki na czas i dadzą jeść.

Jeśli się nie zgodzi, to niech nawet nie liczy później na moją pomoc. Przy dziecku i tak będę miała sporo pracy. Zresztą, jeśli ona nie będzie mi chciała pomóc, to z jakiego powodu ja mam chcieć się nią zajmować?! Przecież to jakiś absurd!

Młoda kobieta/YouTube @Czas na Historię
Młoda kobieta/YouTube @Czas na Historię
Młoda kobieta/YouTube @Czas na historię

Zgadzacie się ze mną? Macie pomysł, jak ją przekonać do przekazania mi mieszkania?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Zaczęłam bać się własnych dzieci. Mój mąż i ja jesteśmy zmuszeni napisać testament w wieku 50 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gargantuiczne zarobki byłych dziennikarzy TVP wyszły na jaw. Są pierwsze komentarze. Zbigniew Boniek nie gryzie się w język w komentarzu do sprawy

O tym się mówi: Najnowsze wieści o Danucie Holeckiej powalają na kolana. Tego nikt się nie spodziewał. Czy byłej gwieździe TVP udało się już znaleźć nową pracę