Moja babcia i dziadek pobrali się, kiedy mieli zaledwie 18 lat. Ostatnio obchodzili swoje złote gody i przygotowali to wydarzenie z pełnym rozmachem. Cała rodzina zgromadziła się w restauracji. Były prezenty, śpiew, taniec, pyszne jedzenie i picie. Niestety była to ostatnia rocznica ślubu, jaką obchodzili.

Obrączka/YT @Wonderbot
Obrączka/YT @Wonderbot
Obrączka/YT @Wonderbot

Niedługo po złotych godach dziadek zdecydował się porzucić moją babcię. W wieku 68 lat zdecydował się odejść do swojej pierwszej młodzieńczej miłości. Zakochali się w sobie, kiedy mieli po 14 lat. Ich związek trwał do czasu, aż oboje nie skończyli 17.

Spotkali się niedawno, zupełnym przypadkiem, stało się to jeszcze przed złotymi godami dziadków. Mój dziadek postanowił, że nie zepsuje wielkiego święta i zdecydował się zakomunikować rodzinie, że odchodzi już po uroczystościach. Babcia była w szoku, podobnie jak moi rodzice i pozostali krewni. Jego decyzja sprawiła wszystkim ból.

Tylko dziadek był zadowolony ze swojej decyzji i wydawał się naprawdę szczęśliwy. Mój ojciec i jego bracia próbowali przemówić mu do rozsądku, ale on stanowczo oświadczył, że przynajmniej ostatnie lata życia chce spędzić z kobietą swoich marzeń. Tłumaczył im, że to nie jest jakiś kaprys, tylko powrót do swojej pierwszej miłości.

Kiedy porozmawiałam z babcią, zrozumiałam, że najbardziej nie bolało jej to, że dziadek odszedł od niej po 50 latach wspólnego życia, ale to, że przez cały czas wierzyła, że jest z nią z miłości. Tymczasem przez wszystkie te lata on kochał inną kobietę.

Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

Dla mnie samej najgorsze jest to, że nie niezależnie od tego, jak bardzo staram się stanąć po którejś ze stron, nie jestem w stanie. Rozumiem zarówno uczucia babci, jak i dziadka.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Córka porzuciła swojego syna. Jej ojciec nie mógł zostawić dziecka bez opieki. To, co od niego usłyszał, zapamięta na zawsze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sandra Kubicka podzieliła się wyjątkowo poruszającym wyznaniem dotyczącym ciąży. Trudno przejść obok tych słów obojętnie

O tym się mówi: Nieznane fakty na temat Krzysztofa Respondka ujrzały światło dzienne. Tak planował spędzić emeryturę. Wiadomo też, jakie było jego hobby