Śmierć 54-letniego Krzysztofa Respondka jego sympatycy przyjęli z ogromnym niedowierzaniem. Artysta kabaretowy jeszcze 17 grudnia występował na scenie. Po powrocie do domu poczuł się gorzej. Jego żona wezwała karetkę i po trwającej kilka dni walce o jego życie, zmarł. Jak podaje portal „Goniec”, Respondek miał plan na swoją artystyczną emeryturę. To zamierzał robić, po zejściu ze sceny.

Niespodziewana śmierć Krzysztofa Respondka

Informacja o śmierci zaledwie 54-letniego Krzysztofa Respondka spadła na jego bliskich i fanów niczym grom z jasnego nieba. Tę tragiczną informację przekazał Krzysztof Hanke, wieloletni przyjaciel i współpracownik Respondka z kabaretu Rak.

W rozmowie z portalem „Ślązag” Hanke wskazał, że Krzysztof Respondek doznał zawału serca i choć trafił do szpitala w Zabrzu, gdzie specjaliści stoczyli heroiczną walkę o jego życie, ostatecznie nie udało się 54-latka uratować.

„Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł o 12:52” – relacjonował Hanke.

Krzysztof Respondek/YouTube @Paula Rodak
Krzysztof Respondek/YouTube @Paula Rodak
Krzysztof Respondek/YouTube @Paula Rodak

Na scenie, przed kamerą, choć nie tylko

Krzysztof Respondek największą rozpoznawalność zawdzięczał występom w kabarecie Rak, z którym przez lata bawił widownię. Imponował także talentem wokalnym, który widzowie mieli okazję poznać zarówno dzięki występom w kabarecie, czy programom „Jak oni śpiewają” i „Twoja twarz brzmi znajomo”, ale także dzięki albumowi wydanemu w 2013 roku.

Respondek występował także przed kamerą. Z pewnością kojarzą go widzowie serialu „Barwy szczęścia”, a także produkcji „Laura”, czy „Agentki”. Występował również na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Pasje Krzysztofa Respondka

Jak się okazuje, nie były to jedyne talenty, jakimi dysponował Krzysztof Respondek. Po przejściu na artystyczną emeryturę planował wrócić do zawodu, który zdobył w 1997 roku. To właśnie wtedy zdał egzamin na przewodnika w Zabytkowej Kopalni Srebra”.

„Zawsze żartował, że na starość będzie oprowadzał u nas wycieczki. Mimo swojej sławy był lokalnym patriotą” - mówił w rozmowie ze “Światem gwiazd” Sławomir Ziemianek, koordynator ruchu turystycznego w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Dla wielu sporym zaskoczeniem może być fakt, że Krzysztof Respondek hodował szczygły syberyjskie. Starał się popularyzować ten rodzaj hobby w całej Europie.

Krzysztof Respondek, screen Youtube @MIEJSKATV
Krzysztof Respondek, screen Youtube @MIEJSKATV
Krzysztof Respondek, screen Youtube @MIEJSKATV

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Pojawiły się konkretne zapowiedzi nowej szefowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wiadomo już, ile wyniesie popularny zasiłek w 2024 roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze informacje o zaginionym Krzysztofie Dymińskim. Jest nowy trop w sprawie 16-latka. Pojawiło się zaskakujące zgłoszenie dotyczące chłopaka

O tym się mówi: Rodzina Kamilka z Częstochowy nie kryje emocji po tym, co stało się na jego grobie. To zobaczyli w święta na mogile chłopca