Julia od najmłodszych lat charakteryzowała się niezwykłą wrażliwością wobec ludzi i zwierząt. Starała się pomagać ludziom, dokarmiać zwierzęta. Życie jej nie zmieniło. Kiedy dorosła, wciąż miała w sobie tę empatię dla wszystkich żywych istot. Któregoś dnia, idąc do pracy, natknęła się na mężczyznę grzebiącego w koszu na śmieci.

Kiedy mężczyzna ją zauważył, odsunął się od kosza, udając, że tylko obok niego przechodzi. Julia od razu pomyślała, że mężczyzna szuka jedzenia. Dała mu pieniądze, żeby mógł kupić sobie coś do jedzenia i poprosiła też, żeby czekał na nią o 6 na pobliskiej ławce. „Pomogę ci” – obiecała.

Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię
Mężczyzna/YouTube @Czas na historię

Kiedy pojawiła się o umówionej godzinie przy ławce, z ulgą zauważyła, że mężczyzna przyszedł. Kiedy podeszła, wręczył jej różę. Od razu zaznaczył, że nie ukradł jej. Zaprosiła mężczyznę do siebie. Mężczyzna poszedł do łazienki, żeby wziąć prysznic. Ona w tym czasie przygotowała dla niego czyste ciuchy, jakie kupiła w czasie przerwy w pracy.

Kiedy usiedli razem do kolacji, Igor opowiedział jej swoją historię. Okazało się, że mężczyzna w ubiegłym roku stracił rodzinę. Jego ojciec odwoził żonę i córkę Igora do lekarza, kiedy w ich samochód wjechała ciężarówka. Wszyscy zginęli. Jego matka nie żyła od dwóch lat, ukochana żona nie miała bliskich, wychowywała się w domu dziecka.

Popadł w alkoholizm, przez co stracił pracę i dach nad głową. Wylądował na ulicy. Nie przejął się tym. Nie miał już dla kogo się starać. Pozostała mu tylko myśl o śmierci, jednak nie był w stanie odebrać sobie życia, nie był w stanie nawet myśleć o takim kroku. Nie stronił od bójek, myślał, że któraś z nich może okazać się tą ostatnią, dzięki której odejdzie z tego świata.

Spotkanie z Julią dało mu nadzieję, że w życiu czego jeszcze coś dobrego. Zaczął o siebie walczyć. Pół roku później Igor oświadczył się Julii, a ona się zgodziła. Już zawsze będą wdzięczni losowi za to, że mogli się spotkać, niezależnie od okoliczności.

Para/YouTube @Czas na historię
Para/YouTube @Czas na historię
Para/YouTube @Czas na historię

To też może cię zainteresować: Magdalena Ogórek zabrała głos na temat swojej przyszłości w mediach publicznych. Niespodziewany zwrot akcji w podejściu prezenterki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poczta Polska rozsyła listy do Polaków. Od ich otrzymania mamy tylko 7 dni na reakcję. Wszystko w związku z abonamentem RTV

O tym się mówi: Nowe informacje o okolicznościach odejścia Gabriela Seweryna. Pogotowie ratunkowe mierzy się z lawiną krytyki. Do prokuratury trafi zawiadomienie