Joanna Koroniewska, znana polska aktorka i była gwiazda serialu "M jak miłość", od kilku lat aktywnie uczestniczy w życiu społeczności internetowej, prowadząc swój profil na Instagramie oraz udzielając się na platformie YouTube razem z mężem, Maciejem Dowborem. Niestety, ostatnio doświadczyła nieprzyjemnej sytuacji, która skłoniła ją do podjęcia decyzji o wszczęciu postępowania sądowego.

W mediach społecznościowych Joanna Koroniewska podzieliła się z fanami incydentem, którym była nieautoryzowana reklama usług upiększających urodę, wykorzystująca jej wizerunek. Aktorka, znana z otwartości i naturalnego podejścia do siebie, została zaatakowana przez pewną kobietę, która postanowiła użyć jej zdjęć bez zgody do promocji swojego salonu kosmetycznego. Co więcej, reklama sugerowała, że warto skorzystać z usług estetycznych, sugerując, że Koroniewska zaniedbuje swój wygląd.

W odpowiedzi na to aktorka nie tylko zapowiedziała pozew sądowy przeciwko kobiecie odpowiedzialnej za reklamę, ale także publicznie podkreśliła swoje prawo do decydowania o swoim wyglądzie. W ostrych słowach zaatakowała próbę narzucania standardów piękna i wyraziła zaniepokojenie ordynarnym tonem reklamy.

"Chciałabym zaznaczyć, że jestem aktorką, a nie królową piękności, a moja twarz to moje narzędzie pracy. Bardzo przydaje mi się w zawodzie właśnie taka a nie inna. W filmie, który już za chwilę pojawi się w kinach, dokładnie taka twarz była tam potrzebna. Ageizm? Mówi to coś Pani? Z panią spotkam się zapewne w sądzie, bo bezprawnie wykorzystała mój wizerunek do promocji swoich usług. Chyba, że z pokorą i zrozumieniem mnie przeprosi" - oświadczyła Koroniewska.

Reakcje na ten incydent są ogromne. Inne znane postacie świata show-biznesu, takie jak Agnieszka Włodarczyk, Ewa Wachowicz, czy Ada Fijał, publicznie wyraziły swoje poparcie dla aktorki. Wydarzenie to stało się tematem gorącej dyskusji na platformach społecznościowych, gdzie wielu internautów potępia próbę narzucania standardów urody i wspiera Joannę Koroniewską w jej decyzji o obronę własnego wizerunku. Wszystko wskazuje na to, że walka z nieuzasadnioną krytyką i narzucaniem stereotypów piękna zyskuje kolejną bohaterkę, gotową bronić swoich praw przed sądem.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Ile dni można gotować jeden bigos. Rozumiem, że ktoś lubi to danie, ale czy musi męczyć wszystkich jego paskudnym zapachem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Widzowie TVP znów mogli zobaczyć na wizji Michała Adamczyka. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja może się więcej nie powtórzyć