Wiele osób szuka domowych sposobów na wyczyszczenie i odświeżenie kanapy. Niewielu z nas dysponuje odkurzaczami piorącymi, ale to nie znaczy, że bez nich nie uzyskamy satysfakcjonującego efektu. Portal "Super Express" podzielił się na to sprawdzonym patentem. Wystarczy wsypać do wody 2 łyżki tego proszku i dodać sok z cytryny. Efekty zaskakują!

Domowy środek do czyszczenia kanapy

Użytkowanie sof i kanap niechybnie wiążę się z pojawieniem się na nich zabrudzeń i plam, a co za tym idzie także konieczności ich wyczyszczenia. O ile w przypadku sof i narożników ze skóry i ekoskóry, wystarczy tylko przetarcie ich powierzchni mokrą szmatką, żeby pozbyć się zabrudzeń, o tyle w przypadku innych obić, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Warto pamiętać, że najlepiej działać zaraz po pojawieniu się plamy na tapicerce sofy, czy kanapy. Dzięki temu znacznie łatwiej przyjdzie nam jej usunięcie.

Wiele osób szykując się do wyczyszczenia kanap z obiciem materiałowym, zastanawia się, czy może to zrobić bez wykorzystania odkurzaczy piorących? Można to zrobić, wykorzystując do tego sprawdzone domowe patenty, które są w pełni bezpieczne i nie wymagają użycia silnych środków chemicznych.

Czego będziemy potrzebowali?

Czyszczenie tapicerki/YouTube @Uradi Sama- Ideje za kreativce
Czyszczenie tapicerki/YouTube @Uradi Sama- Ideje za kreativce
Czyszczenie tapicerki/YouTube @Uradi Sama- Ideje za kreativce

Domowy środek do czyszczenia tapicerki

Do przygotowania domowego środka do czyszczenia materiałowych tapicerek będziemy potrzebowali:

2 litry ciepłej wody,

2 łyżeczki sody oczyszczonej,

sok wyciśnięty z 1 cytryny.

Soda oczyszczona. Źródło: Youtube Wiem
Soda oczyszczona. Źródło: Youtube Wiem
Soda oczyszczona. Źródło: Youtube Wiem

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą łączymy. Gdy mikstura będzie już gotowa, przelewamy ją do pojemnika z atomizerem. Spryskujemy zabrudzoną tapicerkę kanapy, zwłaszcza w miejscach, gdzie występują największe zabrudzenie. Następnie całość przecieramy ściereczką.

Po wyschnięciu kanapę należy odkurzyć. I gotowe!

A wy, jakie macie patenty na czyszczenie kanapowej tapicerki?

To też może cię zainteresować: Kontrowersyjny duchowny znów wywołał ogromne poruszenie. Zabrał głos w sprawie tatuaży, które nazwał "pieczęcią diabła"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To można znaleźć w sklepie prowadzonym przez ojca Tadeusza Rydzyka. Cena zaskoczy niejedną osobę

O tym się mówi w Polsce: Kontrole mogą zapukać do milionów Polaków. Każdy może trafić na feralna listę. ZUS sprawdza prawdziwość zwolnień. Kto może się spodziewać kontroli