Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność" postanowiła podzielić się swoją historią. Autorka listu zaszła w pierwszą ciążę w wieku 19 lat. Bała się, ale była też szczęśliwa, bo ojciec dziecka cieszył się z dziecka. Niestety sielanka nie potrwała długo. Miesiąc po porodzie oświadczył świeżo upieczonej matce, że ojcostwo go przerasta i "nie chce się w to bawić".

Myślałam, że udało mi się znaleźć szczęście

Autorka listu dowiedziała się, że ojciec jej pierwszego dziecka znalazł sobie inną i to w czasie, kiedy ona była jeszcze w ciąży. Musiała stanąć oko w oko z samodzielnym macierzyństwem. Czas mijał. W jej życiu pojawiali się różni mężczyźni, choć raczej nie były to poważne związki. Aż pojawił się on.

"Wszystko zaczęło bardzo romantycznie: troska, miłość, uwaga. Zaproponował małżeństwo po pół roku znajomości" - opisuje bohaterka. Zgodziła się. Pół roku po ceremonii zaszła w ciążę. Choć powinien to być radosny czas, jej życie zmieniło się wówczas w piekło.

Zaczęły się kłótnie, wyzwiska. Autorka listu zaznacza, że nie odbijały się one na jej córce z poprzedniego związku, wobec niej mężczyzna zawsze zachowywał się bez zarzutu. Niestety wobec żony okazał się potworem. Po raz pierwszy uderzył ją, kiedy była w 7. miesiącu ciąży.

Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki
Kobieta/YouTube @Ploteczki

Wiem, że powinnam odejść , ale boję się rozwodu

Po narodzinach syna sytuacja poprawiła się, przynajmniej na jakiś czas. Niestety mężczyzna znów podniósł na nią rękę. Autorka listu podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że powinna go zostawić, ale nie ma dokąd pójść. Kupili mieszkanie wspólnie. Do tego wszyscy wokół mają jej męża za chodzący ideał. Nikt jej nie uwierzy.

Nie zdecydowała się odejść także dlatego, że nie chce, żeby jej kolejne dziecko dorastało bez ojca, tym bardziej że wobec dzieci mężczyzna nigdy nie wykazał się agresją.

Kobieta/YouTube @Wzruszające historie
Kobieta/YouTube @Wzruszające historie
Kobieta/YouTube @Wzruszające historie

Co doradzilibyście autorce listu w tej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Zdecydowałam się kupić w tajemnicy przed mężem mieszkanie. Nie zamierzam zajmować się chorą teściową. To jego matka, niech sobie radzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski zdecydowanie może mówić o wyjątkowo złej passie w życiu. Zmaga się nie tylko z wyrokiem sądu. Artysta może stracić duże pieniądze

O tym się mówi: Dorota Wellman zemdlała w trakcie prowadzenia "Dzień dobry TVN". Konieczne okazało się wezwanie na plan karetki. Dziennikarka o wszystkim opowiedziała