Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się swoją historią. Smutna Synowa, jak podpisała swój list, nie ukrywa, że jej teściowa nie ma łatwego charakteru i nie przegapi sytuacji, żeby dopiec synowej. Problem jest również taki, że seniorka nie zamierza pomagać synowi i synowej w opiece nad dzieckiem. Postawiła sprawę jasno. Wpadać może na kawę, ale niech nie liczą, że zajmie się wnuczką!

Teściowa postawiła sprawę jasno. Nie będzie zajmowała się wnuczką

Autorka listu nie ukrywa, że dla niej zupełnie naturalnym jest to, że nie dziadkowie opiekują się swoimi wnukami, a postawa jej teściowej jest wynaturzeniem. Smutna Synowa podkreśliła, że ona i jej mąż też chcieliby kiedyś odpocząć i zająć się sobą. Przy córce nie mają nawet szans posprzątać porządnie w domu, bo ciągle muszą zajmować się dzieckiem.

"Jest naprawdę bardzo ciężko i tym bardziej nie rozumiem, że teściowa nie zaangażowała się bardziej w opiekę nad wnuczką. Przecież widzi, jak wygląda u nas sytuacja, ponieważ codziennie przyjeżdża do nas na kawę" - napisała w swoim liście do redakcji synowa.

Babcia, wpadając na kawę nawet nie myśli o tym, żeby przez chwilę zająć się swoją wnuczką. Synowej tym trudniej jest to zrozumieć, bo jej koleżanki na każdym kroku może liczyć na pomoc ze strony dziadków.

Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki
Syn, synowa i teściowa/YouTube @Ploteczki

Wszystko przez jej wygodnictwo

Smutna Synowa doszła do wniosku, że jej teściowa jest osobą niezwykle wygodną. Domaga się, żeby wszystko podtykać jej pod nos, a ona w tym czasie plotkuje. Synowa musi robić kawę teściowej z córeczką na ręku, bo nawet wtedy teściowa nie jest w stanie zająć się własną wnuczką.

Teściowa odwiedza rodzinę syna regularnie, choć sama niechętnie gości ich u siebie. Uznaje, że po ich wizytach zostaje ogromny bałagan, a ona już nie ma siły co rusz sprzątać. Mąż Smutnej Synowej powtarza jej, że jego matka zawsze była taka i jedyne, co jego żona może zrobić, to pogodzić się z tym.

Dla Synowej jest to jednak bardzo trudne, tym bardziej że sama nie ma już rodziców i nie ma nikogo, kto mógłby ją wesprzeć.

Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię
Kobieta/YouTube @Czas na Historię

Co byście doradzili Smutnej Synowej?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Rodzina mojego męża płaci mi sporą sumę. Wszystko po to, żebym go nie zostawiła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Daniel Martyniuk znów na językach wszystkich. Syna króla disco polo ma wielkie plany na przyszłość. Czy Zenek poczuje oddech własnego syna na plecach

O tym się mówi: Synowa Macieja Damięckiego zdobyła się na szczere wyznanie. Tylko najbliżsi aktora o tym wiedzieli