17 listopada Polska straciła jednego z najwybitniejszych aktorów, Macieja Damięckiego, który w wieku 79 lat opuścił ten świat. Jego syn, Mateusz Damięcki, podzielił się smutną wiadomością na platformach społecznościowych, publikując czarno-białe zdjęcie swojego ojca z krótkim, lecz przepełnionym uczuciem podpisem: "Pa Tato". Niedługo potem, podobny wpis pojawił się na profilu córki Macieja, Matyldy, która pod rysunkiem swojego ojca napisała krótko: "Tato".

Maciej Damięcki, ceniony aktor, pozostawił po sobie trwałe ślady w polskim kinie i teatrze. Jego bogate portfolio zawierało produkcje takie jak „Rzeczpospolita babska”, „Banda”, „Ludzie z pociągu”, „Kolumbowie”, „Plan B”, „Ciało”, „Rozmowy kontrolowane”, „Znachor”, „Plebania” oraz „M jak miłość”. Jego talent aktorski oraz wszechstronność sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego ekranu.

Nie tylko aktorski dorobek, ale także rodzina była dla Macieja niezmiernie ważna. Był ojcem dwójki utalentowanych dzieci: Matyldy i Mateusza Damięckich, którzy sami podążyli śladami ojca, stając się uznanymi artystami sceny.

W mediach społecznościowych pojawiły się setki kondolencji i wyrazów wsparcia dla rodziny Damięckich. Przyjaciele i współpracownicy aktora składają swoje smutne pożegnania, dzieląc się wspomnieniami i wyrazami szacunku.

Na razie nieznana jest przyczyna śmierci Macieja Damięckiego, co dodatkowo pogłębia tę smutną chwilę. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym trudnym czasie. Jego odejście zostawiło w sercach fanów i kolegów z branży pustkę, która trudno będzie wypełnić. Maciej Damięcki pozostanie w pamięci jako nie tylko wybitny aktor, lecz także człowiek, który swoim talentem i osobowością zainspirował kolejne pokolenia artystów. Jego dziedzictwo będzie trwać w polskim kinie i teatrze przez wiele lat.

Jak informował portal "Życie News": Edward Miszczak i Anna Cieślak wydali oficjalne oświadczenie. Osobiste wyznanie wywołało burzę w sieci

Przypomnij sobie: Z życia wzięte. "Tato, oddaj mieszkanie, swoje już przeżyłeś". Po odpowiedzi ojca córka powiedziała trzy słowa i trzasnęła drzwiami