Jedna z czytelniczek portalu "Styl" postanowiła podzielić się swoją historią. Agnieszka przyznaje, że dawniej uwielbiała Boże Narodzenie. Jednak od czasu, kiedy wzięła ślub, przestała wyczekiwać świąt. Wszystko przez jej babcię, która co rok składa jej te same życzenia, które doprowadzając ją do rozpaczy. Autorka listu stanęła przed poważnym dylematem. Z jednej strony chciałaby wyznać babci prawdę, ale obawia się o stan jej zdrowia.

Dawniej kochałam święta, dziś ich nie znoszę

Agnieszka przyznaje, że dawniej uwielbiała Boże Narodzenie i z niecierpliwością wyczekiwała tego magicznego okresu. Niestety od kiedy wyszła za mąż, już nie wypatruje tego czasu i najchętniej wykreśliłaby je z kalendarza.

"Z roku na rok, coraz mniej wyczekiwałam świąt i coraz gorzej czułam się na samą myśl o nadchodzącym grudniu. Teraz ich nienawidzę" - napisała w swoim liście.

Wszystko przez życzenia, jakie od ślubu słyszy od swojej babci. Seniorka co rok składa jej życzenia dotyczące powiększenia rodziny. Agnieszka rozumie swoją babcię, jest jej jedyną wnuczką, a co za tym idzie, jedyną nadzieją na prawnuki.

Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobiety/YouTube @Czas na Historię

Nie wiem, czy jej o tym mówić

Agnieszka sama marzy o potomstwie, ale wie, że to marzenie może się nie spełnić. Jej partner w przeszłości zmagał się z nowotworem jądra i niestety jest bezpłodny. Autorka listu doskonale wiedziała o jego przypadłości, gdy wstępowała w związek małżeński. Nigdy jednak nie poinformował o tym swojej babci.

Nie chciała jej robić przykrości. Niestety, z każdymi kolejnymi życzeniami, Agnieszka coraz bardziej przekonuje się, że to był błąd. Rozważa powiedzenie seniorce prawdy, ale obawia się o stan jej zdrowia. Boi się, że ta wiadomość będzie dla starszej pani zbyt dużym ciosem.

"Sama świadomość tak ciężkiej choroby u mojego męża mogłaby ją na tyle zszokować, że babcia miałaby kolejny zawał serca, którego mogłaby już nie przeżyć... " - pisze Agnieszka.

Choinka/YouTube @ TheKretka1
Choinka/YouTube @ TheKretka1
Choinka/YouTube @ TheKretka1

Co byście jej doradzili w tej trudnej i delikatnej sprawie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mąż postawił mnie przed wyborem. Coś mi się wydaje, że szybko tego pożałuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prokuratura potwierdza. Znaleziono ciało poszukiwanego Grzegorza Borysa. "Funkcjonariusze musieli rozcinać pływające wyspy i dokładnie je sprawdzić"

O tym się mówi:Znamy wyniki sekcji zwłok Grzegorza Borysa.Znana jest przyczyna zgonu