Jedna z czytelniczek portalu "Przytulność", postanowiła podzielić się swoją historią. Autorka listu przyznaje, że niezbyt często odwiedza rodzinne strony. Po studiach wspólnie z mężem zostali w stolicy, gdzie udało im się zdobyć dobre posady. Podróż do domu jest długa, dlatego pozwalają sobie na nią raz do roku. Kobieta przyznaje, że nie czuła wyrzutów sumienia, bo przy matce zostały jej dwie siostry, które się nią opiekowały. Mogła być spokojna. Przynajmniej tak się jej wydawało.

Odwiedziłam matkę i nie mogłam uwierzyć własnym oczom

Autorka listu postanowiła odwiedzić mamę z okazji jej urodzin. Nie uprzedzała wcześniej o swoich planach, chciała zrobić swojej rodzicielce niespodziankę. Kiedy mama otworzyła jej drzwi, kobieta z trudem ją rozpoznała.

Seniorka mocno schudła, jej włosy były całkiem siwe, a twarz pokryta zmarszczkami. Jej córka zaczęła się nawet zastanawiać, czy matka nie jest poważnie chora i ukrywa przed nią swój stan. Postanowiła dyskretnie wypytać starszą panią, ale ta starała się ciągle zmieniać temat. Autorka listu nie zamierzała jednak odpuścić.

Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobiety/YouTube @Czas na Historię
Kobiety/YouTube @Czas na Historię

Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę!

Od słowa do słowa autorka listu dowiedziała się od matki, że ma bardzo mało pieniędzy, bo połowę swojej emerytury oddaje jednej z córek. Wszystko po tym, jak mąż Anny stracił pracę i jedynym źródłem ich utrzymania została niewielka pensja kobiety.

Seniorce brakowało pieniędzy na zakup mięsa, owoców, warzyw. Żywiła się tylko chlebem i mlekiem. Ta sytuacja ciągnie się od roku. Mąż Anny w tym czasie pewnie nawet nie próbował znaleźć pracy. Lepiej żerować na starej kobiecie!

Siostra autorki listu też nie miała o niczym pojęcia. Obie postanowiły rozmówić się z Anną. Razem podzwoniły po znajomych i udało się szwagrowi znaleźć pracę. Ten jednak odmówił jej przyjęcia, bo stwierdził, że dojazd do biura będzie mu zajmował zbyt wiele czasu!

Kobiety/YouTube @Niesamowite historie
Kobiety/YouTube @Niesamowite historie
Kobieta/YouTube @Niesamowite historie

Autorka listu prosiła mamę, żeby się do niej przeniosła, ale ta odmówiła. Nie ma pojęcia, jak odwieść matkę od pomocy Annie - od pomocy, która kosztuje ją zdrowie!

Co byście jej doradzili?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Ojciec poprosił syna, żeby zabrał go do domu na święta. Nie zrobił tego. Kiedy przyszedł odwiedzić ojca, serce mu pękło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anna Mucha nie kryła emocji. Wszystko po pytaniu o jej włosy. Odpowiedź aktorki zaskakuje

O tym się mówi:Ewa Błaszczyk podzieliła się ważnymi wieściami dotyczącymi córki. "Dopiero teraz mam poczucie, że coś może uda się dla niej zrobić"