Okres jesienno-zimowy wielu osobom kojarzy się z czasem, kiedy rośliny wchodzą w stan wegetacji. Jak przypomina portal "Super Express", nie brakuje roślin, których kwitnienie przypada na jesień i zimę. Jeden z nich będzie nie tylko wspaniałą ozdobą naszych parapetów, ale także przyciągnie do nas powodzenie, bogactwo i sukces.

Amarylis zachwyca zimą

Choć zima wydaje się okresem, w którym rośliny przechodzą w stan uśpienia, nie brakuje gatunków, które właśnie w tym czasie obsypują się kwiatami. Jedną z takich roślin jest amarylis, którego kwitnięcie przypada na późną jesień i zimę. Nic więc dziwnego, że często wykorzystuje się go do kompozycji bożonarodzeniowych.

Amarylisy charakteryzują się tym, że w pierwszej kolejności wypuszczają kwiaty, a dopiero potem liście. Najczęściej kwitnie na biało lub czerwono. Uroda i łatwość w uprawie sprawia, że roślina amarylis cieszy się sporą popularnością. To nie koniec powodów, dla których warto postawić go na parapecie!

Amarylis/YouTube @ogród na co dzień
Amarylis/YouTube @ogród na co dzień
Amarylis/YouTube @ogród na co dzień

Amarylis przyciągnie powodzenie, bogactwo i szczęście

Nie brakuje osób, które hodują amarylisy nie tylko ze względu na ich piękno, ale przede wszystkim mając na uwadze magiczną moc, jaką przypisuje się roślinie. Wiele osób uważa amarylisa za symbol niekończącej się miłości, siły i determinacji, które pozwalają osiągnąć sukces.

Roślinie ustawiona w domu ma przyciągać do domowników pozytywną energię, powodzenie zarówno w życiu uczuciowym, jak i zawodowym. Portal "Astromagia" wskazuje, że roślinę można wykorzystać do sprawdzenia, czy miłość partnera jest szczera. W jaki sposób?

Wystarczy kupić cebulkę amarylisa. Wsadzamy ją do doniczki tak, żeby połowa znajdowała się pod ziemią, a druga połowa nad jej powierzchnią. Na miesiąc doniczkę umieszczamy w chłodniejszym i zacienionym miejscu, oszczędnie ją podlewając. Następnie ustawiamy ją w nasłonecznionym miejscu. Jeśli roślina zakwitnie, nie mamy powodu do obaw!

Amarylis/YouTube @ogród na co dzień
Amarylis/YouTube @ogród na co dzień
Amarylis/YouTube @ogród na co dzień

Wierzycie w magiczną moc roślin?

To też może cię zainteresować: Jarosław Jakimowicz przyłapany w gmachu TVP. Czy to zapowiedź powrotu aktora do stacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Obsada "Przyjaciół" przerwała milczenie po niespodziewanym odejściu Matthew Perry'ego. "Z czasem powiemy więcej, o ile będziemy w stanie"

O tym się mówi:Przeprowadzono sekcję zwłok Matthew Perry'ego. Co udało się na ten moment ustalić