Na przełomie października i listopada Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze. Jak podaje portal "Onet" na stronach poświęconych magii, jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinniśmy robić na cmentarzu. Skutki mogą być dla nas wyjątkowo przykre. Poznajcie szczegóły!

Tego nie należy robić na cmentarzu!

Cmentarz to miejsce, które budzi w wielu osobach lęk i niepokój. Ma on swoje bardziej i mniej racjonalne przyczyny. Wciąż jeszcze funkcjonuje wiele ludowych przesądów, które kategorycznie zabraniają robienia niektórych rzeczy na cmentarzu. Unikanie ich, ma nas ochronić przed przykrymi konsekwencjami.

Wiele osób, które twierdzą, że nie wierzą w zabobony, nadal przestrzega tych reguł, stosując się do zasady, że "przezorny zawsze ubezpieczony".

Cmentarz/Youtube
Cmentarz/Youtube
Cmentarz/Youtube

Nie wolno niczego wynosić z cmentarza

Jednym z cmentarnych przesądów jest zakaz wynoszenia rzeczy, które zostały postawione na grobie. Wszystko, co zaniesiemy na mogiły naszych bliskich powinno pozostać za bramą cmentarza. Wzięcie do domu zniczy, czy choćby doniczki zgodnie z tym przesądem, może przyciągnąć do nas potępioną duszę, której pozbycie się nie będzie łatwe.

Nie dotykaj grobu

Kolejny przesąd mówi o tym, że nie powinniśmy dotykać nagrobków, siadać na nich, czy ich kopać. Złamanie tej zasady może ściągnąć na nas nieszczęście. Wyjątkiem są oczywiście sytuacje, w których sprzątamy płyty nagrobne lub ustawiamy na nich kwiaty, czy znicze.

Nie odpalaj zniczy własną zapalniczką

Wiele osób unika zapalania zniczy zapalniczką, której używają na co dzień, wykorzystując do tego tylko i wyłącznie zapałki. Użycie takiej zapalniczki ma sprowadzić na daną osobę nieszczęście, chorobę, a nawet śmierć! Nie należy też nosić przy sobie zapalniczki, którą zapalaliśmy znicze. Warto zbierać ją tylko na cmentarz i nie używać do innych celów.

Cmentarz to nie jest miejsce na randki

Kolejny przesąd zabrania umawiania się na randki na cmentarzu. Zdaniem wierzących w niego osób, jest to prosta droga do tego, żeby uczucie szybko się skończyło, a sama relacja obfitowała w ból i cierpienie.

Cmentarz/ YouTube @WP
Cmentarz/ YouTube @WP
Cmentarz/Youtube

Nie chodź na cmentarz w nowych butach

Wyjątkowo makabryczny jest przesąd zabraniający założenia na cmentarz nowych butów. Zgodnie z nim odwiedzenie grobów w nowym obuwiu oznacza szybką śmierć.

Słyszeliście o tych przesądach? A może znacie inne?

To też może cię zainteresować: Do mediów trafiły najnowsze informacje w sprawie Matthew Perry. Śledczy wypowiedzieli się o możliwych przyczynach odejścia. Co się stało z aktorem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Światło dzienne ujrzały szczegóły rozwodu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Aktorka miała przyznać się do zdrady. Co jeszcze wiadomo

O tym się mówi:Jarosław Jakimowicz przyłapany w gmachu TVP. Czy to zapowiedź powrotu aktora do stacji