W ostatnim czasie pojawiają się informacje o pladze pluskiew, z którymi borykają się mieszkańcy różnych miast w Polsce. Jedna z czytelniczek portalu "Gazeta" postanowiła w liście do redakcji opisać koszmar, jaki przeżyła, kiedy mierzyła się z tym problemem.

To był koszmar

W liście do redakcji czytelniczka opisała, że z problemem pluskiew mierzyła się w 2019 roku. Mieszkała wówczas w akademiku i pewnego dnia obudziła się z dziwną wysypką. Przyznała, że bardzo się przeraziła, doszukując się najgorszych chorób. Poszła do lekarza, ale ten zlecił badania, nie stawiając żadnej diagnozy.

Niestety z dnia na dzień przybywało plam. Do tego podobna wysypka pojawiła się na ciele jej współlokatorki. Rodzice drugiej z dziewczyn stwierdzili, że mogą mieć problem z pluskwami. Znając przeciwnika, podjęły z nim walkę, nie mając pojęcia, że będzie ona tak trudna.

Spryskano pokój specjalnym preparatem. Spokój panował zaledwie tydzień, i problem znów się pojawił. Po ponad dwóch miesiącach walki władze akademika zdecydowały się wynająć specjalistę. Dziewczyny musiały wyprowadzić się na czas dezynfekcji. Mogły do niego wrócić dopiero po dwóch tygodniach.

Pluskwa domowa/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwa domowa/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwy/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie

Czytelniczka przyznała, że teraz jest mocno przewrażliwiona i w każdym nowym miejscu dokładnie sprawdza, czy nie ma śladów obecności pluskiew. Przyznaje, że nigdy nie chciałaby po raz kolejny przeżywać tego problemu.

Jak rozpoznać obecność pluskiew?

Zwykle pluskwy kojarzymy z miejscami brudnymi o obniżonym standardzie. Jednak coraz częściej pojawiają się nawet w renomowanych firmach. Należy pamiętać o regularnym sprzątaniu, które pomoże szybko zareagować, gdy się pojawią. Co zatem powinno przykuć naszą uwagę?

O obecności pluskiew świadczyć mogą mikroskopijne wylinki, odchody w ciemnobrązowym kolorze, a także ślady krwi na ścianach, na materacu.

Pluskwy w mieszkaniu/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwy w mieszkaniu/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwy w mieszkaniu/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie

A wy mierzyliście się z takim problemem?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Ukrywałem przed żoną, że nie mogę mieć dzieci. Nie kryłem zdumienia, gdy oświadczyła mi, że jest w ciąży

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Takich zachowań należy unikać na cmentarzu. Jest to szczególnie ważne w Dniu Wszystkich Świętych

O tym się mówi: Najnowsze informacje o sprawie 5-letniego Maurycego z Poznania. 71-letni nożownik nie został przesłuchany. Wiadomo, dlaczego podjęto taka decyzji